середа 22 вересня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
18.11.2014

18 листопада п.р. Скадовськ відвідала місія ОБСЄ

Сьогодні в Скадовську побувала місія ОБСЄ. Її члени провели ряд зустрічей, у тому числі із сотником Скадовської самооборони Володимиром Куріковим та його заступником Юлієм Павловським. Були присутніми на цій розмові і заступник благодійної організації “Разом” Наталія Зикова. Говорили про волонтерський рух в Скадовському районі та про готовність Скадовської самооборони до захисту міста, району.

Зустрілися спостерігачі ОБСЄ і з редактором Інтернет-газети “Скадовська Палітра” Вікторією Сенько. Тема розмови – рівень корупції в Скадовському районі.

Серед спостерігачів, які приїхали до Скадовська, не було жодного росіянина, лише американці. Втім, росіяни, як ви знаєте, теж моніторять ситуацію в Україні.

Для довідки. Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) вирішила направити спеціальну моніторингову місію в Україну 21 березня 2014 року – після того, як мир та стабільність в нашій країні опинилися під загрозою. Місію направили на прохання українського Уряду, за рішенням усіх 57 країн-учасниць.

В Україні наразі перебуває 300 спостерігачів із більш ніж 40 країн-учасниць ОБСЄ та співробітники з України – перекладачі, водії, офісні працівники. Моніторинговою справою вони не займаються, оскільки є зацікавленою стороною. Як не дивно, хоч Росія де-факто є теж зацікавленою стороною, її представники (невелика кількість) таки моніторять ситуацію в країні. Як? Почитайте центральні ЗМІ. Втім, спостерігачі з інших країн висновкам колег-росіян не раді. Непорядність росіян-спостерігачів створює негативний резонанс всій місії.

У зв’язку із загостренням ситуації в країні очікується збільшення кількості спостерігачів в Луганській та Донецькій областях, безпосередньо в зоні бойових дій.

В обов’язки спостерігачів входить збір інформації та повідомляти про конкретні факти. Вони спілкуються з різними представниками громадянського суспільства, етнічних та релігійних груп та органів місцевого самоврядування.

Всього в Україні працює 10 команд, які складаються з керівника та 9 і більше спостерігачів 7 днів на тиждень цілодобово, позмінно.

Зброї у спостерігачів немає. Пробудуть в Україні спостерігачі до 21 березня наступного року.

Якщо у когось із читачів “СП” є інформація, яку вони хочуть передати спостерігачам ОБСЄ, повідомляємо їхню електронну адресу: smmua@osce.org

Відповіді можете не дочекатися, але вашу інформацію приймуть до уваги і, можливо, зв’яжуться з вами.

Автор: Скадовська Палітра

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.