середа 26 січня 2022р.
Інтернет-газета Херсонської області
21.02.2016

Школярам розповідають про Революцію Гідності

До Дня Героїв Небесної Сотні активістами громадської організації Майдан у Широківській і Шевченківській загальноосвітніх школах пройшли лекції  «Майдан. Жіноча справа», які закінчилися переглядом документального фільму «Жіночі обличчя революції» (режисер Наталія Пятигіна). У них розповідається про жінок Революції Гідності, яких об’єднує любов до сина, до коханого, до України.

У заході взяла участь борець за незалежність України, учасниця Революції на Граніті та Революції Гідності Стеценко Катерина Лаврентіївна. І документальний фільм, і спогади землячки, яка була на Майдані в бурхливі часи, переконують, що боротьба за оновлення країни не відбулася би без жінки.
Відверто  про власну точку відліку, точку неповернення, про свою барикаду розповіли жінки. Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, закохана в простого хлопця, а втратила – героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад. Матір, яка виховувала сина, а виховала Героя Небесної Сотні. Кожна з них зазирнула в очі смерті, але знайшла в собі сили, щоб жити далі. Майдан змінив їхні життя назавжди.
Катерина Стеценко сказала про те, що сильна людська енергетика Майдану мотивує патріотів нашої країни до рішучих змін, до створення спроможних громад. Пройде ще багато часу, поки ми станемо квітучою, багатою державою.  Задача старшокласників – добре вчитися, вивчати кращий досвід старших поколінь і сподіватися лише на себе. Від молоді залежить, в якій Україні їм жити.
Відео-лекції є частиною проекту «Нове українське кіномистецтво як засіб формування національної самосвідомості і гідності у молоді».

Реалізується за фінансової підтримки української миротворчої школи та посольства Великої Британії, організаційної підтримки Скадовської райдержадміністрації, відділу освіти.
Партнером проекту є комунальний заклад Скадовської міської ради кінотеатр «Скадовськ».

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Автор: Наталія Зикова

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.