середа 26 січня 2022р.
Інтернет-газета Херсонської області
28.02.2016

У Скадовському районі з’явилися спеціалісти з подолання посттравматичного синдрому

Сьогодні ми живемо в неспокійний час. Кожного щось тривожить: недовіра до влади, до людей, що оточують; не справдилися сподівання на краще після місцевих виборів; бідність більшості  співвітчизників; війна на сході країни, окупація Криму; невпевненість у завтрашньому дні.

І куди б не пішов,  майже всюди зустрічаєш людей з сумними обличчями, в очах – безвихідь. Підходиш, вітаєшся, викликаєш на розмову.  Співрозмовник міняється, розповідає свою історію.

Історії різні. Когось непокоїть майбутнє дітей, когось – хоч би в Україні настав мир, хтось молиться, щоб живими прийшли тато, брат, дідусь з неоголошеної війни, хтось не розуміє, що відбувається з демобілізованим воїном АТО та його сім’єю, когось непокоїть майбутня мобілізація…

Неможливо це спокійно сприймати. Треба щось робити.  На одному із засідань ради громадської організації Майдан було вирішено звернутися по допомогу до Української Миротворчої Школи з пропозицією підтримати проект навчально-практичного тренінгу «Беззбройна війна».

Тренінг відбувся 24-25 лютого 2016 року на базі СНВК «Академічна гімназія».  Слухачами стали психологи Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальних закладів, сім’ї військовослужбовців, волонтери.

04_psikhologi

Психолог-інструктор Фількіна Т.М. прочитала лекцію про основні ознаки посттравматичного синдрому та шляхи його подолання; як можна трансформувати правила бою, що діють у військових умовах, для використання їх у мирному житті; як контролювати емоції; як стати успішним. Особлива увага була приділена дітям, що пережили жахіття війни.

Слухачам пояснили, які стресові ситуації відбуваються з дітьми різного віку в результаті травмуючих подій (війна, руйнування сталого способу життя, загибель близьких тощо). Як боротися з «травмою війни», як навчати людей протистояти хворобливому і важкому. Одним із дієвих методів зняття синдрому жертви і невдахи є залучення до волонтерського руху. Виконуючи функції волонтера, особа переходить із ролі жертви в роль активного діяча і навіть героя.

Програма тренінгу побудована на основі авторської програми Френка  Пьюселіка, психолога і консультанта Корпусу миру з подолання посттравматичного синдрому і реабілітації воїнів.

Учасники тренінгу дали високу оцінку організації заходу. Відмітили, що систематизували свої знання. Сформувалася команда однодумців, частина з яких готова надавати послуги населенню, що опинилися в складних психологічних обставинах. А дружини,  мами, друзі військових тепер знають, як запобігти психологічних травм і як не дати собі і близьким «згоріти» від постійних переслідувань неприємностей. Учасники тренінгу запропонували організувати практичні заняття в польових умовах.

Організатори та учасники тренінгу дякують за підтримку в реалізації проекту «Беззбройна війна» голову Скадовської райдержадміністрації Турика В.А., начальника відділу освіти Скадовської райдержадміністрації Дудченко О.М., директора Скадовського навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія» Соценко А.О. та її коллектив, директора ТОВ «Південьторг_СК» Клочко І.А..

Автор: Наталія Зикова

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.