п'ятниця 28 лютого 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
07.08.2017

«Чорноморські ігри. Пам’ятаєш?»

Знаєш, коли ми остаточно втрачаємо дорогих нам людей?

Коли більше не відчуваємо біль від їх втрати

Лорен Олівер

«Нікому то не треба

Я був ше вчора такий малий…» – незнайомі пісенні рядочки долинули до мене з онлайн-трансляції першого дня Чорноморських ігор.

«Зі всього лупить током

Боюсь ходити по землі один…» – продовжувала співати дівчина.

І було в тому словесно-голосовому тандемі щось напрочуд знайоме, навдивовижу рідне, надзвичайно привабливе… Таке, що неможливо чітко ретранслювати словами. Таке, що змусило мене відкласти розпочату справу та прикути увагу до екрану ноутбуку.

О-о-о, так це ж Дара – учасниця команди MONATIKа з «Голос.Діти», а зараз, як виявилося, ще й конкурсантка фестивалю. Вона так співала, що не можна було не заслухатись. Її безмежна щирість, глибинне душевне занурення у пісню, і, що важливо, філігранне розуміння тексту композиції вражали!  Виступ 13-річної киянки був немовби за межами змагальних рамок конкурсу, без мети сподобатись журі чи продемонструвати величезний співочий діапазон.

Коли пан Google прийшов на допомогу та поінформував мене про оригінального виконавця пісні, все стало зрозуміло.

Це була данина пам’яті Андрію. Андрію Кузьменку.

«…Я приймав участь у Чорноморських іграх… На тій сцені після першого та другого відбіркового туру, коли ми вже вийшли у фінал і почали співати тут, приїхали зіркові гості. Я би дуже хотів, щоб ми зараз зібрали, як мінімум, максимальні шквальні оплески для тої людини, бо він багато зробив. Кузьма, для тебе! Зі Скадовська. Чорноморські ігри. Пам’ятаєш? То для тебе!» – виголосив зі сцени DZIDZIO наступного вечора. І так Андрій вдруге з’явився на тій самій сцені…

Його музичний геній по-справжньому відкрився для українців тільки після його загибелі. Тільки після його втрати прийшло істинне розуміння суті багатьох його пісень. А скільки внаслідок цього «після» з’явилося тих клятих, мільйонних «якби»…

Але у всьому є глибинний сенс. Особливо в тому, що приносить безмежний біль. Знайдіть його для себе. І нехай цьогорічні Чорноморські ігри хоча б трошки, але все ж стануть Вам у нагоді.

 

 

Автор: Олена Вовк

[…] з однією різницею — минулоріч про нього зі сцени згадав соліст гурту «DZIDZIO» Михайло Хома, а цього разу це […]

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.