неділя 9 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
25.07.2016

Чашка Петрі і чайна ложка замість шпателя

До нашого міста їдуть, щоб  набратися здоров’я. Але людина планує, а Бог коригує.

Так сталося і з моєю племінницею, 19-річною випускницею медичного училища. Ніби і креветки на набережній не купувала, і руки мила перед їжею, а в ніч з неділі на понеділок потрапила “за город” – так в Скадовську називають стаціонарне відділення районної лікарні.

До речі, “швидка” приїхала миттєво незважаючи на те, що дзвониш спочатку до Херсона, звідки інформацію про пацієнта переправляють  до Скадовська. Фельдшер порадила їхати в стаціонар, бо без крапельниці під час отруєння не обійтися. Дівчина погодилася, бо її стан з кожною хвилиною погіршувався. До автомобіля невідложки її занесли. Поряд йшла фельдшер із нашатирем. Каретою “швидкої” хвору доправили у приймальне відділення. Й зачарування скадовською медициною на цьому закінчилося.

Перед племінницею оглядали якусь дівчинку. Шпателя не знайшлося, тож лікар скористався звичайною ложкою. Це налякало дипломовану медсестру, і вона відмовилася здавати аналізи: “Якщо в лікарні немає стерильного шпателя, я не впевнена, що вони знайдуть стерильну чашку Петрі”, – поділилася вона зі мною враженнями від побаченого.

Молоду жінку, що втрачала свідомість від слабкості, відправили смотужки шукати інфекційне відділення разом із чоловіком.  Дорогою їй кілька разів ставало зле, але, зрештою, до відділення її доніс чоловік.

Медичні працівники зробили добре свою роботу, але осад лишився все одно негарний, бо в якусь мить їй запропнували заплатити 500 гривень благодійного внеску, і це за умови, що  чоловіка племінниці відправили до аптеки за ліками для крапельниці. Втім, незабаром передумали чи злякалися і про гроші  більше не згадували.

Скільки триває епопея із призначенням головного лікаря? Дуже, дуже довго. Справа у тім,  що ми усі рівні лише перед Богом. В лікарні ж спрацьовує людський фактор. 500 гривень благодійного внеску серед ночі, коли хворий збитий з пантелику і прагне лише одного – щоб хвороба відчепилася, здається цинізмом найвищої проби.

Депутати районної ради на чолі із своїм головою та головою районної держадміністрації таки загралися. Лікарня без керівника навіть із висококласними спеціалістами деморалізована і псує репутацію місту.

Адже на імідж курорта впливають не стільки зазивальні пости у соцмережах, скільки реально пережиті життєві ситуації, якими діляться із рідними, подругами і друзями.

Думаю, якби Олега Федоровича чи Віктора Ананійовича, членів їхніх родин серед ночі відправили у напівпритомному стані шукати медичне відділення (адже усі люди хворіють, навіть керівники),  справа із призначенням головного лікаря вирішилася б протягом місяця.

До того ж, скільки вартує благодійний внесок і де знайти реквізити розрахункового рахунку, щоб його перерахувати, а також калькуляцію його обчислення?

Насамкінець. Щира подяка скадовській “швидкій” допомозі. Ви діяли бездоганно.

Автор: Вікторія Сенько.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.