середа 19 вересня 2018р.
Інтернет-газета Херсонської області
09.09.2017

Депутат обласної ради написав листа прем’єр-міністру про стан Джарилгацької затоки

Депутат обласної ради від Самопомочі Володимир Куріков звернувся із відкритим листом про стан Джарилгацької затоки до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана,  голови Адміністрації  Президента України  Ігоря Райніна, міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семирака, голови Херсонської обласної адміністрації  Андрія Гордєєва. Це звернення було зачитано та одобрено на останній сесії облради у п’ятницю, 8 вересня п.р. Ось що у цьому листі:

“Враховуючи ключове значення екологічного стану Джарилгацької затоки, а також  усієї рекреаційної зони Чорного та Азовського морів Херсонської області та виключне значення вищезгаданих зон в оздоровленні нації, адже кожного року до нашої області приїжджають оздоровлюватись сотні тисяч відпочиваючих із них більша частина – діти, незважаючи на чисельні звернення з боку Скадовської міськради, Скадовської райради, депутатів облради до Скадовської РДА з приводу розробки програми дослідження екологічного стану Джарилгацької затоки, а також на виконання законів України,  а саме:  ст. 88 «Водного кодексу», яка забов’язує встановлення прибережних захисних смуг, чиновники РДА обмежуються відписками у стилі: “Немає коштів  – немає програми”. І це при тому, що міська рада м. Скадовська і районна рада Скадовського району письмово повідомили РДА про свою готовність співфінансувати екологічні проекти. Всі ми розуміємо, що це відверта маніпуляція, тому що кошти можуть бути виділені лише під конкретні програми.

Незважаючи на те, що у м. Скадовську та Скадовському районі були проведені громадські слухання з екологічних проблем з ВИМОГАМИ до РДА про необхідність розробки відповідних проектів (усі засідання були  ініційовані мною персонально  за дорученням громади міста), роботи не проводяться.

А чого вартує незаконне (вважай, злочинне) рішення РДА з мовчазної згоди керівництва лісового господарства і так званого НПП «Джарилгацький» про надання ділянок для відпочинку на о. Джарилгач у користування підприємцям без належного контролю з боку РДА. Про це свідчать отримані  мною документи. І як результат – о. Джарилгач біля маяка та в інших місцях, наданих підприємцям, перетворений на сміттєзвалище.

Я вважаю, що ця діяльність чиновників РДА, лісгоспу та НПП «Джарилгацький» потребує ретельної уваги з боку правоохоронних органів.

З цього випливає:  необхідно негайно створити підрозділ державної екологічної інспекції на території Скадовського району.

Усе вищезгадане свідчить  про злочинну бездіяльність Скадовської РДА. Це примітивний саботаж законів держави Україна, що викликає зростання соціальної напруги у суспільстві. Громада Скадовська та Скадовського району вимагає від державних органів усіх рівнів негайно втрутитись у ситуацію, яка склалась.

Додаток: Копії документів, які підтверджують вищезгадане, додаються на 42 аркушах.

 

Автор: Володимир Куріков

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.