п'ятниця 19 жовтня 2018р.
Інтернет-газета Херсонської області
09.10.2017

     До сельчан  

 Земляки. В Україні, нарешті, розпочались системні зміни; вирвавшись з обіймів імперії, будуємо справді незалежну державу.  Бажаючи результатів уже сьогодні, забули , що ніхто їх на «тарелочке с голубой каемочкой» нам не піднесе, що гідне життя треба вибороти, єдністю дій, потом і кров’ю, а то й життям. І це засвідчили наші європейські сусіди, котрі давно пройшли свої терни. Ми ж катастрофічно відстали, а головна причина цього –  наша трагічна історія, в результаті якої підірваний  генофонд нації.  Вороги наші століттями – непокірним голови стинали, кращих  манкуртували; звичаї, традиції, мову  – нищили, та ще й заселяли землю своїм народом. Тож і маємо отаке українське суспільство: частіше байдуже і інертне, зневірене і вороже до всякої влади та ще й роз’єднане у своїх помислах.

Та земля рідна знову й знову народжувала розумних, енергійних та нескорених патріотів, тож сьогодні маємо, можливо, останній шанс – збудувати соціальну, правову, безпечну, успішну державу , хоча шлях цей, як і до Бога,- довгий, і тернистий.

Друже. Якщо ти справді бажаєш процвітання, злагоди і миру, тож маєш усвідомити – без тебе Україна не обійдеться, тож маєш приймати зважені рішення і діяти.

Втрачений час – ось що є ці 2 роки борсання громади в невизначеності та нужденності.Коштів дотаційної сільради, як завжди, катастрофічно невистачає; тож не розпочата заміна архідраної водомережі, не освітлена жодна вулиця, не прокладено, не відремонтовано жодного метру тротуару чи шляху, не притягуті до відповідальності засмічувачі довкілля та власники бродячих псів, не взята участь в жодному з державних чи міжнародних конкурсів – Програм, зависла проблема очисних споруд, не виконується Меморандум – Програма «Успішна Антонівка», а ключову установу громади – дит. садок  – із-за злиденності  знову зачиняють.  Зрозуміло, Інститут рису , Дослідне господарство, технікум – успішні установи і надають посильну допомогу громаді, але це крапля в лимані і загальної картини  не міняє. Тож  вічне питання: навіщо громада утримує сільську раду, економічно, організаційно не спроможну ???

Водночас: Скадовська громада, одна з успішних в області, іще 2 роки тому протягнула руку співпраці, запросивши до об’єдння. Здавалось би, ось він шанс – відновити  справедливість і знову влитися в своє історичне лоно; бо ж з часу  відділення від Скадовська і створення власного самоуправління, справи громади лише погіршувалися, і це гірка правда, а причини не лише економічні. Частина депутатів, чл.виконкому, посадовців, громадян під впливом певних осіб, що мали власні інтереси, не підтримали ідеї об’єднання, котру тричі пропонували очільники Скадовська, тож і прожили ми  2 роки ось так, незугарно, чекаючи манни небесної. Не секрет, такого життя ми заслужили і нічого кивать на парламент, також обласний, бо ж олігархів в Україні створили ми самі, продавшись за «гречку», піддакнувщи брехунам -популістам, а заодно й злодюгам, що вкрали наші гроші. Олігархи, популісти, злодюги – хабарники – найбільше зло в Україні; але ми їх породили, тож ми і маємо їх відлучити від влади, а вкрадене  повернути народу.

А тим часом інтеграція у сильнішу громаду давно іде. Антонівці їдуть у Скадовськ на роботу, на базар, на свято, в лікарню, в гімназію, в інші установи, везуть утиль, і навіть у свій останній шлях; скадовчани ж – в Антонівку – навчатися, працювати. Тобто, процес давно іде, він і не припинявся, а саме відокремлення було помилковим, хоча мета ініціаторів була благородна .

Об’єднання громад є неминучим, вже кілька урядів розпочинали цей процес і лише цей зробив непопулярний але важливий крок. Практика свідчить: успішна громада це 15 – 20 тис. народу.  І ми створимо  сильну, соціальну, безпечну,  громаду – для себе, для нащадків, інакше – «що ж ми за люди такі ?»  Так за роботу, сельчани, підтримаємо ідею обєднання, розпочнемо зі змін в собі та навкруги і як писав поет: «тож не мнися, не барися і………».

УДАЧІ НАМ !

 

                                                                              

Автор: Громадська рада «ПАТРІОТИЧНА ІНІЦІАТИВА»

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.