неділя 11 квітня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
27.01.2020

Фабрика Шиндлера в Кракові

Якщо ви помандруєте до Кракова, серед різноманітних екскурсій, що мають на меті ознайомити туриста з історичними місцями, вам обов’язково запропонують відвідати фабрику Шиндлера та розкажуть про те, як Стівен Спілберг знімав фільм про порятунок більш ніж 1000 євреїв від знищення фашистами. Згоджуйтесь, тому що історія унікальна й пробуджує в людині людину.

Вам розкажуть про те, що промисловець Шиндлер у Кракові придбав збанкрутілу фабрику й почав виробництво каструль для домогосподарок. Спочатку його робітниками були звичайні поляки, але пізніше їх замінили в’язні-євреї із концентраційних таборів: безкоштовна рабсила.

Фабрика Шиндлера в наші дні. Нині тут розташований музей. У вікнах виставлені світлини врятованих бранців.

Зміни в душі німецького підприємця відбулися після того, як він побачив, що робили фашисти із євреями. Зрештою, потрясіння було настільки сильне, що Оскар Шмндлер розробив план із порятунку тих євреїв, які працювали на його фабриці. Ця життєва правда й лягла в основу фільму, що отримав найвищу премію
Американської академії кіномистецтв.

Брама фабрики.

1974 року Оскар Шиндлер відійшов у кращі світи, так нікому й не розповівши, що він зробив для світу. 1999 року його дружина, перебираючи речі на горищі, знайшла папери, в яких – лише прізвища та імена.

Екскурсовод вас обов’язково поведе в ту частину міста, де колись було гетто. Покаже міст, що нині реконструюється, і розкаже, який прийом застосував Спілберг, щоб на екрані події виглядали реалістично.

А ще проведе до незвичайного пам’ятника жертв фашизму під відкритим небом: на невеличкій площі Героїв гетто (поряд, на розі, – аптека, яка в роки війни єдина в місті підтримувала ліками хворих євреїв), – стільці. Лише стільці, і більш нічого. Мабуть, між ними блукають душі закатованих.

Та сама аптека в наші дні. Вона досі працює.

Стільці німо застерігають: нацизм – страшна річ.
Стіна, що відділяла місто від гетто. Від неї лишилася лише частина. Як свідок.
Міст, який ви можете бачити у фільмі “Список Шиндлера”, наразі на реконструкції.
Автор: Вікторія Сенько
Fufil
Опубліковано 28 січня 2020 (21:33)

Так,я бачив цей фільм.А думка була така:та це ж кіно,напридумують багато чого……Виходить був такий патріот-не видумка .А наш президент пан Зеленський,за якого я віддав свій голос,викрутив історію на свій лад і забрехав як пес на слона.Краще б він не їздив би до Польщі і не глумився над мертвими євреями.Але коли він (в жызни пидарас) то чого від нього можно чекати ?

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.