неділя 11 квітня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
26.08.2020

Єдина на Херсонщині астрономічна обсерваторія функціонує в ХДУ

Херсонський державний університет один з небагатьох закладів вищої освіти в Україні, який має власну астрономічну обсерваторію. Вона була заснована ще у передвоєнні роки на базі Херсонського державного педагогічного інституту ім. Н. К. Крупської. Відкриття лабораторії пов’язано зі спробою покращити рівень науково-дослідної діяльності педагогічного інституту в цілому. Обсерваторія активно функціонує і сьогодні, тут практикуються студенти та проводяться екскурсії для херсонців.

Астрономічна лабораторіяславиться не лише тим, що вона є єдиною на Херсонщині, а й своїми працівниками.Вона пов’язана з іменами таких видатних науковців як Дмитро Марковський,засновник обсерваторії; Олена Казимирчак-Полонська, перша жінка астроном вУкраїні, відома науковиця у галузі небесної механіки, дослідниця руху комет,докторка фізико-математичних наук; Борис Шаганян, людина, яка повністювідновила роботу лабораторії після війни.

Обладнання обсерваторіїдозволяє студентам факультету комп’ютерних наук, фізики та математики виконуватилабораторні роботи та різні астрономічні спостереження. Одним із знаковихприладів є подвійний рефрактор з об’єктивом діаметром 136 мм і фокусноювідстанню 2,25 метра.

Наразі обсерваторієюопікується професор кафедри фізики та методики її навчання Сергій Кузьменков.Варто зазначити, що Сергій Георгійович є першим в Україні і єдиним наХерсонщині професором з теорії та методики навчання астрономії.

«В університеті працюю з1986 року. За освітою я астроном. До роботи в обсерваторії мене залучив доценткафедри фізики Борис Шаганян для виконання лабораторних робіт та проведенняспостережень. І з того часу я її не залишав», – розповів науковець.

Астрономічна обсерваторіяХДУ активно функціонує і сьогодні. Тут проводять лекційні, практичні заняття танауково-популярні екскурсії для студентів університету та учнів навчальнихзакладів міста й області.За словами професора Сергія Кузьменкова, екскурсіївідбуваються 3-4 рази на місяць. Під час яких науковець розповідає про історіювинайдення телескопів. Також Сергій Георгійович з радістю відповідає напитання, що цікавлять юних любителів астрономії. Також екскурсанти переходятьдо роботи з самим рефрактором та мають змогу поспостерігати за небесними тіламина власні очі.

Автор: Пресцентр ХДУ

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.