четвер 21 жовтня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
26.03.2017

Медична реформа в Скадовську, або Чому в районі не затримуються молоді спеціалісти?

На розширеній раді Майдану обговорили ключові медичні проблеми.

Медична реформа в Скадовському районі розпочалася ще у 2013 році, тобто триває четвертий рік.

Розібратися, що ж хорошого і корисного для скадовчан сталося у медичній галузі за ці роки, допомогла на засіданні ради головний  лікар первинної медичної допомоги Алла Василівна Хмельова.  Вона повідомила, що жоден ліккувальний заклад у районі внаслідок реформування не закрили. Наразі первинна медично допомога надається в 7 амбулаторіях 24 ФАПах району.

Акцент робиться на профілактиці захворювань. Однак статистика вражає:  у 2016 році спостерігали “мінусовий” приріст населення. Це означає, що кількість померлих в Скадовському районі переважає над кількістю народжених. Крім того, спостерігається збільшення хворих у занедбаному стаані. Люди бояться відвідувати лікарів, остерігаючись, що їм не вистачить коштів на лікування.

Однак, зазначила головний лікар, з 1 квітня 2017 року розширюється  перелік медичних препаратів, які будуть надаватися хворим із хронічними захворюваннями безкоштовно. Це, в основному, ліки виробництва українських фармакологічних компаній. А вони, відомо з практики, підходять не всім.

Протягом багатьох років не вирішується кадрове питання. Інтерни не затримуються в районі, бо зйомна квартира навіть у селі вартує недешево. Зарплата ж у лікаря-початківця не висока. Статистика така: наразі 41 відсоток лікарів Скадовського району – пенсіонери. На них  працює величезний досвід. Проти них – їхній вік, адже рано чи пізно їм захочеться відпочити. Хто ж лікуватиме нас через 5 років?

Алла Василівна порадила членам ради Майдану та всім скадовчанам укласти угоду з сімейним та дитячим лікарем.  Бо незабаром це стане нормою.

Депутат обласної ради і член ради Володимир Купріков розкритикував роботу районної ради і її голови Олега Старенького, яка усунулась від вирішення проблем.

А. В. Хмельовій порадили звернутися до депутатів Херсонської облради від Скадовського району, аби ті лобіювали в області проблеми скадовської медицини.

17500012_1263501283757085_1751735924_o

 

 

Автор: Вікторія Сенько
Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.