вівторок 4 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
11.08.2018

Метаморфози в освіті. Від нудьги до радості

Вчитися потрібно. Ця істина відома дорослим. Дитина ж у шість років не керується дорослими аргументами. У неї інші погляди на своє дозвілля. Й нудні уроки та криклива вчителька не сприяють бажанню дізнаватися щось нове.

Реформа освіти назріла давно. Й ось, сталося. Минулого навчального року 100 українських шкіл взяли участь у пілотному проекті Нової української школи. Як зазначила модератор сайту «Нова українська школа» Вікторія Топол, серед учасників цього проекту, з якими їй випало поспілкуватися, не знайшлося бажаючих повернутися до старої методики викладання.

1 вересня 2018 року всі першачки України почнуть вчитися за новим Стандартом. Щоб учити дітей по-новому, потрібно знати як. Ось чому всі педагоги, які нинішнього року будуть працювати із першокласниками, пройшли навчання. З державного бюджету на підвищення кваліфікації вчителів було виділено 386,5 мільйона гривень. Ще 998,7 мільйона пішло на оснащення початкових класів. Цих коштів вистачило на придбання одномісних парт, конструкторів «Лєго» (шість цеглинок) та мультимедійного принтера. В Скадовському районі в серпні школи вже отримали конструктори і системи для друку. Парти чекають. З підручниками складніше. Їх, повідомила Вікторія Топол, до шкіл надішлють не раніше жовтня. Їх уже почали друкувати.

Вчителі не такі оптимістичні. Вони вважають, що учні їх отримають на початку ІІ семестру.

Головний принцип роботи Нової української школи – дитиноцентризм. Тобто учитель на уроці максимально врахує потреби і зацікавлення кожного учня. Раніше з першого ж класу дитину ставили перед фактом: це потрібно. Відтепер пріоритети змінилися. Насамперед знання повинні бути цікавими й кориснимиі. Дитина має уміти застосовувати їх у реальному житті. До слова, не одне покоління українців, вивчаючи математику, так і не засвоїло простого арифметичного розрахунку, скільки потрібно рулонів шпалер для кімнати, і користуються старим методом «на око».

Нинішні першокласники не будуть сидіти на уроках, склавши руки. Вони – діятимуть. Будуть досліджувати, вивчатимуть властивості предмета, працюватимуть у групах, ділитимуться настроєм і своїми думками. Щоб не виникало комплексів, здобувачів освіти не оцінюватимуть і не будуть порівнювати досягнення однієї дитини з іншою. Кожен, навіть не вміючи писати, почне вести спеціальний зошит, в якому спочатку будуть самі малюнки, пізніше – слова, речення і розповіді. Так зване «письмо для себе». Це лише деякі цікавинки. Про інші батькам розкажуть їхні діти ввечері, після школи.

До першого вересня лишилося небагато. Потерпіть.

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.