середа 26 січня 2022р.
Інтернет-газета Херсонської області
12.09.2018

На Херсонщині евакуювали 528 людей 

9 вересня окупаційна влада таки  зупинила завод “Кримський титан”, який отруював північний Крим викидами сірки. Зробили це через два тижні після катастрофи.

В Армянську та Красноперекопську, які найбільше постраждали від забруднень, на вулицях гинуть домашні тварини та птахи. Кислотні випари спалили виноградники й плодові дерева. Уночі небо над містами набуває неприродного кольору — брудно-жовте, яскраво-малинове та салатово-зелене. Автомобілі у дворах іржавіють.

Дітей з Армянська тимчасово евакуювали в санаторій імені Гагаріна в місті Євпаторія. Приїжджих заселили в брудні номери з тарганами. Санаторій кілька років не ремонтували, відсутня навіть гаряча вода. Зі слів жителів Криму, жити в таких умовах разом з дітьми просто неможливо. Тому через два дні евакуйовані повернулися до своїх домівок, де повітря забруднене сірчаною кислотою. Це ще раз показує,  як «турботлива» влада в окупованому Криму дбає про місцевих жителів. Їм  простіше сказати, що ніякої екологічної катастрофи немає, а те, що дітям немає чим дихати, просто не помічати і, як завжди, головне – звинуватити у всьому Україну.

На українських контрольно-пропускних пунктах “Каланчак” і “Чаплинка” викидами отруївся 61 прикордонник. П’ятьох із них направили в Одесу на медичне обстеження.

Від хімічних випарів постраждали південні райони Херсонщини — Каланчацький та Чаплинський, що межують з анексованим півостровом. 7 вересня у школах припинили навчання. Евакуювали 528 осіб.  Батьків і дітей поселили в санаторії “Таврія”, що в Скадовську. Лікарі одразу обстежили всіх дітей та будуть контролювати стан їхнього здоров’я, доки екологічна ситуація не покращиться. А щоб не страждав освітній процес, школярі зможуть продовжити навчання у школах Скадовська. Батьки задоволені умовами в санаторію та радіють свіжому морському повітрю.

Нам вдалося поспілкуватися з Чміль Марією Филимонівною, яка мешкає у Чаплинському районі у с. Першокостянтинівка. Вона приїхала до Скадовська зі своїми внуками Владом та Іллею. Жінка  розповіла про те, що її село знаходиться в 5 км від заводу.

«Я дуже вдячна керівництву області за такий незапланований відпочинок. Тут є усі умови для оздоровлення. Я себе теж чудово почуваю. Також з цього тижня вже почалися заняття у школі. Вчителі приїхали разом з дітьми, водять їх до школи, що знаходиться поряд із табором, та викладають їм. Крім того, проводили екскурсії до музею. У дітей розпорядок дня досить насичений», – розповіла Марія Филимонівна.

«Мені дуже подобається в цьому таборі. Тут дуже гарно годують, свіже повітря, чудова природа і, головне, можна купатися у морі. До цього я жодного разу не був у дитячому таборі», – радісно похвалився Ілля.

За словами в.о. директора Скадовського КП «ДЗСТ Таврія» обласної ради Ігоря Соценка, станом на 12 вересня в таборі перебуває  528 осіб. Він також повідомив про те, що відпочинок та оздоровлення діточок з прикордонних районів фінансується за рахунок коштів з резервного фонду обласної ради.

«Якщо раптом ситуація на заводі не зміниться, ми готові приймати і надалі діток. Принаймні до середини жовтня наш табір може бути другою домівкою для всіх, хто цього потребує», – зазначив Ігор Соценко.

 

Автор: Скадовська Палітра

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.