понеділок 3 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
08.10.2018

На шляху до енергозбереження

«Енергозбереження є одним з найактуальніших питань і проблем сьогодення, як на глобальному рівні, так і на рівні кожного, окремо взятого, міста.», – зазначила заступник директора департаменту економічного розвитку Одеської міської ради, начальник відділу аналізу та моніторингу діяльності комунальних підприємств Олена Лиманська. Одеська міська рада докладає максимум зусиль для того, щоб розробляти та реалізувати проекти, направлені на енергозбереження та енергоефективаність.

Три роки поспіль на базі комунального підприємства «Агентства програм розвитку Одеси» діє Одеське муніципальне енергетичне агентство. Саме цей орган є основним генератором і двигуном впровадження в місті енергоефективних ініціатив. Цим органом розробляються нові системи енергоменеджменту. Таким чином була впроваджена система щоденного моніторингу споживання енергоносіїв в м.Одеса «Енергобаланс» на її рахунку 517 об’єктів. Також реалізуються заходи, щодо заміни обладнання у приватних установах міста на енергоефективні. Окрім того, було запущено пілотний проект по збільшенню енергоефективності Одеських шкіл за рахунок залучення інвестиційних коштів. За технічної підтримки GIZ ОМЕА розробило бізнес-план для отримання кредиту NEFCO та гранту від інвестфонду E5P. Розрахункова річна економія коштів міського бюджету за результатами реалізації проекту складе 2,3 млн. грн. Викиди СО2 знизяться на 697 тонн / рік. Цим проектом передбачається заміна лампового освітлення на діодні в 7 установах охорони здоров’я та заміна зовнішнього вуличного освітлення. Також, в співробітництві з GIZ залучені грантові кошти для встановлення 40 LED-світильників в спортивних залах двох шкіл на суму 218 тис. грн. В програмі включено ряд глобальних заходів, які в подальшому дозволять зекономити економічні ресурси, теплоресурси та покращити екологічну ситуацію в місті. Один з пунктів програми енергоефективності – це енергозбереження в громадському транспорті. Проводиться заміна освітлення на енергоефективне в тролейбусах. Також, місто розглядає можливість закупки хоча б одного пробного електробусу, щоб дослідити як він буде їздити по місту, на скільки буде вистачати його заряду.

Про «Теплі кредити» детально розповіла Катерина Сербінова. «Теплі кредити» – це міська цільова програма, яка реалізується вже 4-й рік поспіль. Її учасниками є ОСББ, ЖБХ, банки, Державне агентство по енергоефективності і енергозбереженню, Одеська міська рада. Департамент економічного розвитку заключив договори з 4 державними банками, такими як Приват банк, Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк. Відповідно до яких банки подають реєстри ОСББ і ЖБК, з якими укладені договори по кредитуванню, і на підставі реєстрів місто отримує компенсацію. По цій програмі Одеська міська рада виділяє кошти, безворотна державна допомога, на впровадження  енергоефективних заходів. Участь у даній програмі дає можливість одеситам впровадити енергоефективні  технології  у себе в будинках і за результатами їх впровадження заощаджувати від 25% до 45% на оплаті комунальних послуг.

Протягом всього року проводилися заходи щодо популяризації енергоефективності. ОМЕА активно бере участь в конференціях, семінарах та інших заходах, присвячених популяризації ідей скорочення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії.

 

 

Автор: Інна Іваненко

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.