неділя 11 квітня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
31.03.2017

На шляху до вільної преси

вітаБільше 10 років в Україні триває процес роздержавлення комунальних і державних друкованих ЗМІ. Вважається, що, ставши незалежними, газетярі матимуть можливість самостійно визначати редакційну політику, провадити господарську діяльність, позбудуться  впливу органів влади. Як показує досвід, плюси і мінуси реформ стають помітними з часом. У декого виникає побоювання, що зміни підуть за східноєвропейським сценарієм, коли більшість реформованих ЗМІ були поглинені транснаціональними компаніями або взагалі припинили своє існування. Звісно, частина газет закриється, це неминуче. Ще одним чинником, який підганяє реформу державних та комунальних ЗМІ, — адміністративно-територіальна реформа, що призведе до утворення нових громад.

Про те, як працює в сучасних реаліях редакція Нижньосірогозької районної газети «Червоний промінь», розповіла  її редактор Віта Копенко:

– Більше 5 років редакція нашої газети працює за програмою висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. Ми уклали угоди з райдержадміністрацією, районною, сільськими і селищними радами, центром зайнятості, управлінням держпродспоживслужби, комунальними господарствами та іншими підприємствами. З організаціями, у яких у бюджеті не передбачені кошти на висвітлення діяльності, укладаємо угоди про соціальне партнерство. Що це означає?  Колектив підприємства чи організації (школи, дитсадки, медзаклади, управління соціального захисту, територіальний центр, фіскальна служба, Пенсійний фонд та інші) організовують серед своїх колективів передплату «Червоного променя», а ми, у свою чергу, висвітлюємо їхню діяльність.

– Наразі багато навчань та тренінгових програм пропонується редакторам районних ЗМІ. Чи брали в них участь, чи допомагають вони у роботі?

– Так, звичайно. В нашій області стартував проект  «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності».  Він здійснюватиметься в партнерстві прес-клубів Тернополя, Житомира, Сум, Херсона й Ужгорода та за підтримки «Українського медійного проекту» (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).  Редакція неодноразово бере участь у різних навчаннях та стажуваннях. Цікавою стала для нас участь у проекті «Голос місцевих ЗМІ». У програмі взяли участь не лише редактор газети, а й журналісти. Завдяки проекту навчилися складати бізнес-план,  дізналися про нові джерела заробітку редакції.

– Які зміни відбуваються у редакції після навчання?

– Після семінарів чи тренінгів ділимося досвідом у редакційному колективі.  Після одного з тренінгів вирішили відкрити на базі редакції поліграфічний центр. Купили необхідне обладнання і почали надавати послуги в цій сфері.

– Як з передплатою газети? Скільки у Вас передплатників?

– Населення Нижньосірогозького району складає  трохи  більше 15 тисяч. Наклад  газети становить 2000 екземплярів. В електронному варіанті маємо 20 підписників. Це переважно земляки, які виїхали на заробітки за кордон.

Коли проходить передплата газети «Червоний промінь», ми завжди долучаємо до цього процесу і райдержадміністрацію, і керівників різних  установ. На базі РДА проводимо наради з інформаційної безпеки. Запрошуємо керівників установ  та організацій, яким презентуємо газету.

Керівник РДА теж зацікавлений у передплаті, бо таким чином можна зекономити бюджетні кошти і менше виділяти на висвітлення своєї діяльності.

Редакція два роки поспіль є організатором футбольного турніру на приз газети «Червоний промінь».   Нагородою є передплата на рік за перше місце, на півроку – за друге місце і на три місяці  – за третє місце.

Якщо газета дійсно потрібна читачу, то вона виживе завдяки своїй аудиторії, якщо ж ні — то постає питання про доцільність існування такого ЗМІ, – переконана Віта Копенко.

 

Автор: Херсонський прес-клуб.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.