вівторок 4 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
17.06.2015

Навіщо ця самооборона? Чому ви причепилися до георгіївської стрічки? – й інші запитання та відповіді на них

Чомусь дехто в Скадовську думає, що люди на Майдані стояли заради посад. Або щоб змінити режим Януковича на подібний і самим творити ті ж беззаконня. І що  в майданівців була зброя.

Поки що жоден скадовський євромаданівець не відтяпав собі жодної преференції. Хто де працював, там і працює. Учасники Майдану увійшли у міськвиконком і в громадську раду. Але це, можна сказати, звичайна рядова участьу громадському житті міста й району. Зате єврмайданівці стали активними волонетрами та добровольцями в зоні АТО, як і раніше, їхнє здоров’я і життя перебувають під загрозою.

Пригадайте, першим у жертву кривавому режиму принесли євромайданівця Сергія Нігояна. Другим — Михайла Жизневського. Третім —  Юрія Вербицького. Четвертий, п’ятий – і так усі загиблі за оновлену Україну, які стали вартовими Небесної сотні. Зброя у євромайданівців була. Сила духу називається. Віра в кращу долю.

Далі. Чому українські танки прийшли в Донецьк і Луганськ?

Запитання назустріч: Луганськ і Донецьк — не Україна? Хіба українська армія не повинна захищати свої території від ворогів? Кого український танк переїхав із тих любителів “русскага міра”, які лягали під гусениці? Чому невідомі нападали на військові частини? І чим це закінчувалося? Українські солдати пішли. Прийшла смерть.

Нове запитання: “Хто заснував Херсон? Скадовськ?”

Відповідь: “Хто заснував Кубань? Де знаходилася Олешківська січ? Чому на фотографії у краєзнавчому музеї Скадовська доньки засновника міста в українських вишиванках, а не в російських сарафанах? Так чиєю була ця земля до революції?”

Запитання: “Чого ви причепилися до георгіївської стрічки? Це ж наша історія”.

Відповідь: “Ті, хто прикріплює цю стрічку собі на автомат чи на одяг на сході України, вбиває українських воїнів. Сьогодні колорадська лєнта — символ ворога”.

І останнє: “Навіщо самооборона в Скадовську? Від кого захищатися? Та що ви можете?”

“Самооборона виникла в Скадовську в дні, кола постала реальна загроза російської експансії. Й існуватиме громадське об’єднання, й поповнюватиме свої ряди аж доти, доки ця загроза не зникне, доки в Україні не запанує мир. Потрібна ж вона для того, щоб на площі біля Леніна ні у кого не виникло бажання скандувати “Расія, пріді!”. Перш за все місцева самооборона піклується про безпеку громадян міста і району і свято вірить у те, що Скадовськ – це Україна. Й буде боротися за це навіть ціною власного життя”.

 

Автор: Вікторія Сенько