четвер 4 червня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
11.02.2015

Низький уклін тобі, солдате!

ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України

Указом Президента України від 4 грудня № 915/2014 орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено солдата ЯНКОВОГО Сергія Васильовича.

Указом Міністра оборони України від 15 грудня 2014 року солдат ЯНКОВИЙ Сергія Васильович нагороджений пам’ятним знаком «За воїнську доблесть».

Мужність. Звитяга. Патріотизм

На жаль, на терени квітучої, красивої України увірвався демон війни, що посіяв біль, сльози, руїни та окропив кров’ю нашу священну землю. Справжні українські чоловіки не змогли залишитись байдужими до долі своєї Батьківщини, адже що може бути дорожчим за рідну країну!?

Без перебільшення, серед таких і наш земляк і з с. Верби Нижньосірогозького району Сергій Янковий.

У серпні 2014 року мені довелося брати інтерв’ю у хлопців, які першими прийшли у відпустку в Нижні Сірогози із зони проведення антитерористичної операції. Серед них був і Сергій. Зауважу, що він був наймолодший з-поміж них, на час інтерв’ю йому виповнилося лише двадцять.

Ще 30 травня 2013 року юнак вступив на службу за контрактом до Збройних сил Україних. Служив і донині проходить військову службу в складі 79-ї окремої аеромобільної бригади.

Янковому разом з бойовими побратимами довелося побувати не в одній гарячій точці на Сході України. З червня минулого року в складі 79-ї бригади він разом з бойовими товаришами тримав оборону в Донецькому аеропорту – найгарячішій точці в зоні антитерористичної операції, і був там фактично до останнього.

Це їх – незламних бійців-десантників – у засобах масової інформації назвали «кіборгами».

Бої за Донецький аеропорт, що почалися 26 травня 2014 рок,у тривали 242 дні.  Незважаючи на численні спроби відбити аеропорт, об’єкт перебував під контролем урядових сил, перетворившись на своєрідну Брестську фортецю.

12 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко сказав із гордістю таке: «Наші відважні воїни героїчно тримають оборону Донецького аеропорту, який вже став символом мужності та героїзму. З вражаючими мужністю і відвагою. Українськими кіборгами прозвали вороги цих героїв. Карбувати їхній подвиг в літописі української бойової слави треба буде золотими літерами. Держава належним чином оцінить їх мужність».

На новорічні свята, коли бійці 79-ї бригади відпочивали  під Маріуполем, найдостойніших із них  нагородили  за бойову звитягу. Свою заслужену нагороду отримав і Сергій Янковий.

Нині Сергій перебуває у двотижневому відрядженні на військовому полігоні під Житомиром, де навчає  мобілізованих.

Тепер уже сержант Янковий професійно виконує нове завдання, яке перед ним поставило керівництво держави – передає молодому поповненню досвід ведення бою в сучасних умовах. Саме від наших бійців зараз залежить успішність проведення бойових дій на Сході України. А від нас із вами, рівня нашої підтримки залежить їній  бойовий дух.

 

Автор: Віта КОПЕНКО.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.