четвер 25 лютого 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
01.07.2020

Нові дані про військових РФ на Донбасі

Волонтерам-розвідникамміжнародної спільноти InformNapalm вдалося ідентифікувати нові данівійськовослужбовців із 8-ї окремої мотострілецької бригади (гірської) ЗС РФ,які брали участь в агресії проти України.

Відповіднерозслідування оприлюднене 11 червня на сайтіспільноти.

“Уперше 8-ма окрема мотострілецька бригада (гірська) ЗС РФ потрапила в поле зору волонтерів-розвідників міжнародної спільноти InformNapalm ще у 2014 році. Загалом про участь військовиків цього підрозділу в агресії проти України було опубліковано кілька розслідувань… Одне з цих розслідувань отримало своє продовження зараз, у 2020 році. Вдалося ідентифікувати нові дані військовослужбовців ЗС РФ, які потрапили на спільні фото з раніше виявленими особами”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, восени 2016 року OSINT-розвідник InformNapalm Іраклій Комахідзе провів чергове розслідування участі у війні на Донбасі 8-ї ОМСБр (г) ЗС РФ (військова частина 16544, пункт постійної дислокації – с. Борзой, Чеченська Республіка, РФ). У статті було представлено групову фотографію, на якій зафіксовані четверо кадрових російських військовослужбовців. Тоді було ідентифіковано трьох з них. Минуло три роки, і вдалося встановити дані четвертого фігуранта на цій фотографії.

(ВІДЕО: Виявлені нові дані військових 8-ї ОМСБр ЗС Росії, які брали участь у агресії проти України)

Ним виявивсяРуслан Нургалієв, 1993 року народження, народився у м. Тольятті, мешкає в м.Димитровград, РФ. У 2013-2016 роках служив за контрактом в 8-й ОМСБр (г) ЗС РФ.

Читайтетакож: НайманціРФ на Донбасі приводять всі підрозділи у повну бойову готовність– InformNapalm

У своєму альбомі в соцмережі 17 серпня 2014 році Нургалієв опублікував ту саму групову фотографію, в коментарях до фото він повідомляє про відправлення підрозділу в Україну: “Відправка на Україну… всі на Україну їдемо”.

На наступному фото зображені російські військовики, готові до відправлення на війну проти України. Впадає в око нестатутний вигляд військовослужбовців. На другому плані ліворуч видно напис “МТ-ЛБ ВМ/К”.

“Призбільшенні фото на тягачі видно різні написи – у 2014-2015 роках росіяни частовдавалися до таких дешевих спроб замаскувати свою регулярну армію наукраїнському Донбасі. Солдати сфотографувалися на фоні САУ 2С1“Гвоздика” з написаним від руки номером 432. Цей номер написализверху замальованого “рідного” бортового номера. Перед намитрадиційний для російських окупантів образ “українських бунтівнихшахтарів”, які, як стверджує Росія в суді в Гаазі, дістали техніку з шахтДонбасу”, – йдеться у повідомленні.

Розслідувачам вдалося також знайти сторінку Нургалієва в соцмережі, яку він створив, вказавши ім’я користувача Dark angel. На цій сторінці він опублікував фото з білими пов’язками, які російські окупанти використовували в бойових діях на сході України для розрізнення “свій-чужий”.

Також в альбомі Нургалієва є фото шеврона українського батальйону “Кривбас” і фото медалі Суворова, отриманої за участь у війні проти України. Такі самі медалі отримали товариші по службі Нургалієва.

Logo
Автор: InformNapalm

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.