четвер 25 лютого 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
30.12.2015

Оксана Білинська: “У Скадовську має бути вулиця імені В’ячеслава Чорновола”

Chornovil_VM_pam9Скадовськ кілька разів відвідав Герой України, борець за Українську Державу, політв’язень СРСР, лідер Народного руху України В’ячеслав Чорновіл.

Ось як про один із його візитів згадує Оксана-Марія Білинська.

– Чорновіл приїхав до Скадовська наприкінці 80-х років із великою валізою книжок. Він писав свою програму, йому потрібно було усамітнися. Він жив то у Лідії Іларіонівни Гук, та у мене. Але він привіз за собою… купу кадебістів, які пасли його вдень і вночі. Зрозумівши, що в Скадовську йому працювати не дадуть, ми домовилися про кімнату в оздоровчому закладі “Корабел”, який знаходиться в Лазурному.

В один із днів поїхали провідати В’ячеслава Максимовича. Вийшли на пляж. І в якусь хвилину зрозуміли, що лежимо в оточенні співробітників КДБ! Атена Пашко (дружина В’ячеслава Максимовича – прим. авт.) впізнала в одному з відпочивальників офіцера Комітету державної безпеки, який колись допитував її. Треба тікати!

Чорновола могли заарештувати будь-якої миті. Та кадебісти прорахувалися. Вони чомусь вирішили, що з нашого міста В’ячеслав Максимович вирушить до Херсона, щоб там сісти на потяг.  Але він поїхав катером зі Скадовського порту до Одеси і вже звідти – до Києва. Про те, як ми непомітно доправили до порту валізу з книжками, потрібно розповідати окрему історію.

Через рік, 16 липня 1990 року, В.М. Чорновіл ініціював оголошення Декларації про державний  суверенітет України, а 24 серпня 1991 року – Акта проголошення Незалежності України.

Сьогодні у місті думають над тим, як перейменувати вулиці, які носять імена комуністичних ідеологів. Вважаю, що одна з них має називатися імені В’ячеслава Чорновола.

Світлина – Internet

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.