середа 26 січня 2022р.
Інтернет-газета Херсонської області
05.06.2017

Про «справжність» поміж нас

Сучасні атрибути справжнього українця – участь у Євромайдані, вишиванка, українська мова та голосний вигук «Слава Україні» наприкінці кожного публічного виступу. От такі люди нині у пошані! Якщо ж ближче придивитися, то чомусь надто часто участь виявляється «участю», вишиванка приховує антидержавну позицію, а українська мова та «Слава Україні» йде не від серця, а від данини моді. Та й сам українець – «справжній».

Про інші словесні тренди, які мають попит у суспільстві, «істинний» українець теж не забуває: при першій-ліпшій нагоді згадує про Революцію Гідності та про АТО на сході України. І, звичайно, не оминає героїчно загиблих, яких вже, правда, не повернути, проте які, навіть будучи на тому світі, приносять неабиякі дивіденди (особливо цінно, якщо плануєш започаткувати політичну кар’єру!). До речі, набагато вищі за конкретні дії живих Homo sapiens!

Цинічна, але водночас така історично популярна ситуація, – живі видираються до влади за допомогою мертвих. Живі, які ладні творити історію тут і зараз, які ладні сьогодні переінакшувати країну. Живі, які аж надто впевнено, а подекуди й пихато, висловлюють позицію від імені мертвих, роблячи вигляд, що знали й знають Героїв краще, аніж їх батьки, жінки, діти, рідні, близькі разом узяті. Моя би воля, заборонила би подібну практику, залишивши таке право виключно представникам сім’ї, які дійсно знають, що робила би людина за тих чи інших обставин.

А ще він, той «справжній» українець, намагається вчити патріотизму…чи радше «патріотизму». Цілеспрямовано цілить у тонку душевну організацію, аби зробити фатальну ін’єкцію власного спотвореного розуміння сенсу любові до держави.

Боже ж милий, чому він ніяк не зрозуміє, що до патріотизму не примушують, до патріотизму не привчають. НІ!

До патріотизму надихають. Не виключно українською мовою та вишиванкою – це надто банально і, як показує практика, надто оманливо.

До патріотизму надихають. Своїми діями на благо Батьківщини, своїми справами для підвищення добробуту народу.

Автор: Валентина Вовк

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.