четвер 3 грудня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
30.12.2015

Читаючи між рядками

Під кінець року, можна зробити висновок, переглядаючи сайти місцевої влади, робота в державних установах кипіла. Районна держадміністрація провела колегію. Однак РДА як була закритою структурою, так і лишилася. Тому що з інформації, розміщеній на офіційній сторінці, важко зрозуміти, наскільки прийняті рішення важливі для кожного жителя району і як у найближчому майбутньому наше життя зміниться на краще завдяки цим рішенням.

Я розумію, що в нашій країні щось іде не так. Щось – це обіцяні реформи. Адже реформи проводять не заради самих реформ. Чи заради звітності  перед вище стоящими органами. Їхнє завдання закономірне і логічне,  ніби північне сяйво у певних широтах Землі. Поки що у нас виходить, як інколи у деяких розкручених та відомих іноземних компаніях: й ІТ-технології застосовуються, і висококласні спеціалісти працюють, і бренд відомий, а – доводиться повідомляти про припинення проекту. Доктор Елі Голдратт у своїй “Цілі” розкрив секрет порятунку  протягом двох-трьох місяців  підприємства від  закриття. Можливо, нашим  керманичам слід засісти вже за підручники й зрозуміти, що слова Європейський вибір означають не отримання Києвом чергового  траншу з МВФ, а  банальна робота мізками задля виведення країни з кризи. Що прикметно, власний бізнес при цьому показує прибутки у геометричній прогресії, а не 10-15 відсотків, як прийнято.

Чому  будь-які хороші справи в Україні мають сумне закінчення? Тому що однієї хорошої ідеї мало. Потрібно ще стати фанатом цієї ідеї. Я не змогла вловити якоїсь більш-менш пристойної й самовідданої думки під час ознайомлення із матеріалами круглого столу, присвяченому децентралізації.

Ясно висловлюється той, хто чітко мислить. Виходить, або думок немає, або розуміння процесу, або мета не цікава. Навіщо на офіційному сайті розміщувати протокол круглого столу? Мені, як жительці Херсонщини, цікаво, що ж такого сказала Наталія Возаловська, бо реченням “Про перший досвід добровільного об’єднання територіальних громад в Україні, зокрема, у Херсонській області доповідала Наталія Возаловська” не сказано нічого взагалі. Адже чиновниця відклала свої справи, щоб приїхати до нашого міста і поділитися своїм досвідом. Й ось, маємо: Скадовська РДА цей досвід вирішила не поширювати серед мешканців району.

Районна рада наприкінці грудня провела третю серію сесії, на якій прийняли бюджет на 2016 рік. Але ж Державний бюджет на той момент прийнято не було. І, наскільки мені відомо, поки за нього не проголосують спочатку у Верховній Раді, затим, – в обласній, районний бюджет не можна ухвалювати. Але ж в інформації про сесію сказано: “…районними обранцями було одноголосно ухвалено запропонований варіант головного фінансового документа району…” особливо потішили два слова в одному реченні: районними і району.

Не можна зрозуміти бравади під час подачі інформації про надання гранту освітньому закладу в розмірі 50 000 гривень з обласного бюджету. На ці кошти можна придбати всього-на-всього 5 ПК середньої потужності. Так, це краще, ніж нічого, але за їхньою допомогою прориву в комп’ютерній грамотності школярів не здійсниш.

Дуже красномовною є така інформація: “…погодили зміст звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо надання права комунальним підприємствам, що забезпечують населені пункти водою, припиняти водозабезпечення у випадку несвоєчасної оплати за послуги, накопичення заборгованості або невиконання умов договору, як це здійснюють енерго- та газопостачальні компанії”. Здається, таке рішення суперечить нормам українського законодавства. Чи у Києві готують зміни і це рішення “спустили згори”, продовжуючи сумнозвісну практику звернень Януковича під час Революції Гідності?

Чому б депутатам не направити до ВР, КМУ інше звернення – про підвищення заробітної плати працюючим українцям до рівня, який дасть можливість  і за комунальні послуги платити, й одягатися пристойно, й брати житло та автівки в кредит. Й щоб відсотки за кредит встановлювалися банком не більше 1,5 % річних, а не 50-100, як тепер. А тоді вже, якщо зарплата дозволяє, але боржник нахабно не платить, – можна й відключити.

У мене склалося враження, що депутати погано розуміють, навіщо і з якою метою вони боролися під час виборів за свій мандат. Тому що, на мою думку, першим рішенням, яке повинні були прийняти депутати районної ради, – про заборону рисосіяння в кілометровій від Джарилгацької затоки зоні.

Можна позиціонувати себе і державною людиною, і патріотом, і орденоносцем,  і почесним громадянином, почепити невидиму  корону на голову. Та все це не сприймається скадовчанами як належне, поки поряд із оздоровчими закладами  сіють рис. (Я про місцевість Цукур.) Люди бояться і мовчать. Але вони мовчать і думають про це. Визрівають.

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.