четвер 25 лютого 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
23.08.2015

Скадовськ – дитячий курорт

Дитині, як відомо, потрібниймалий столик і маленький стілець. Й ліжечко по її зросту. Скадовськ може запропонувати надзвичайне  малюку, чого не дасть жодне інше місце в Україні  – мілку Джарилгацьку  затоку. Там, де татові-мамі по коліно, дитяткові по пояс. Воно може навчитися плавати без ризику для життя. Бо течії в затоці немає, вода прозора (дно видно) і, головне, добре прогріта.

   Джаригацька затока відома своїми лікувальними властивостями з часів засновника нашого міста, Сергія Балтазаровича Скадовського. Він перший облаштував купальні на березі затоки.

   Використав зостеру як один із методів  оздоровлення. Зостераце зелені водорості, які море час від часу викидає на берег. На березі вона висихає і темніє. У часи пана Скадовського її сушили, після чого набивали нею матраси та подушки. І пропонували курорникам відпочивати на цих природних спальниках. Стверджують, що сон на матрасі із зостери дійсно був цілющимзникали мігрені й алергії, міцніли  нерви.

Сучасні скадовчани більш практичні: вони утеплюють будинки сухими водоростями. Цього безплатного натурального утеплювача скільки завгодно збирається за зиму понад берегом. До того ж камка (друга назва водоростей, народна), не горить.

Перебувати на березі затоки корисно, бо повітря біля неї насичене активним йодом та іншими мікроелементами. Тому навіть у негоду, яка також трапляється на півді, коли не можна купатися, прогулянки біля моря мають виняткове значення для зміцнення організму. Скадовські мами це добре знають, і часто на березі  восени, взимку та навесні можна побачити гуляючих мам із візочками.     Деякі скадовчани не припиняють купатися навіть із настанням холодів.

    Скадовськ у першій половині ХХ століття славився ще й як протитуберкульозний курорт.

Та й сьогодні він  надзвичайно корисний для дітей та дорослих, які страждають на респіраторні та легеневі захворювання. Три-чотири тижні, проведені на березі затоки, допомагають дітям та дорослим без серйозних застуд насолодитися зимою.

зостера

 

b

Автор: Скадовська Палітра