Скадовськ – дитячий курорт
Дитині, як відомо, потрібниймалий столик і маленький стілець. Й ліжечко по її зросту. Скадовськ може запропонувати надзвичайне малюку, чого не дасть жодне інше місце в Україні – мілку Джарилгацьку затоку. Там, де татові-мамі по коліно, дитяткові по пояс. Воно може навчитися плавати без ризику для життя. Бо течії в затоці немає, вода прозора (дно видно) і, головне, добре прогріта.
Джаригацька затока відома своїми лікувальними властивостями з часів засновника нашого міста, Сергія Балтазаровича Скадовського. Він перший облаштував купальні на березі затоки.
Використав зостеру як один із методів оздоровлення. Зостера – це зелені водорості, які море час від часу викидає на берег. На березі вона висихає і темніє. У часи пана Скадовського її сушили, після чого набивали нею матраси та подушки. І пропонували курорникам відпочивати на цих природних спальниках. Стверджують, що сон на матрасі із зостери дійсно був цілющим – зникали мігрені й алергії, міцніли нерви.
Сучасні скадовчани більш практичні: вони утеплюють будинки сухими водоростями. Цього безплатного натурального утеплювача скільки завгодно збирається за зиму понад берегом. До того ж камка (друга назва водоростей, народна), не горить.
Перебувати на березі затоки корисно, бо повітря біля неї насичене активним йодом та іншими мікроелементами. Тому навіть у негоду, яка також трапляється на півді, коли не можна купатися, прогулянки біля моря мають виняткове значення для зміцнення організму. Скадовські мами це добре знають, і часто на березі восени, взимку та навесні можна побачити гуляючих мам із візочками. Деякі скадовчани не припиняють купатися навіть із настанням холодів.
Скадовськ у першій половині ХХ століття славився ще й як протитуберкульозний курорт.
Та й сьогодні він надзвичайно корисний для дітей та дорослих, які страждають на респіраторні та легеневі захворювання. Три-чотири тижні, проведені на березі затоки, допомагають дітям та дорослим без серйозних застуд насолодитися зимою.
b