понеділок 3 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
11.08.2018

Скадовським медикам гроші не потрібні?

Наразі в Україні йде підписна кампанія. Мова йде про укладання угод між пацієнтами та сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами.
Станом на 1 липня 2018 року в Херсонській області утворено Кочубеївський центр первинної ланки медицини (він обслуговує 3100 осіб) та Каховський (67 000 населення). Вони вже розпоряджаються новими фінансовими ресурсами.
8 комунальних підприємств області потрапили у другу хвилю. Тобто медичні заклади смт Великої Лепетихи, Білозерки, Великоолександрівки, Брилівки, Нової Збур’ївки, Каланчака, Каховки, Олешок подали документи до МОЗу і чекать повідомлення про намір підписати договір.
Скадовська в цьому списку поки що немає. 30 відсотків мешканців району вже відвідали медичні заклади для укладання угоди із лікарем первинної ланки.
За словами керівника центру медичної статистики Ігоря Каплуна, спочатку це питання мають розглянути на сесії Скадовської районної ради наприкінці серпня 2018 року. Відтак документи потраплять до служби здоров’я України. Й аж після цього район отримає відповідне фінансування.
Наразі медична галузь району реально втрачає кошти. Сьогодні гроші йдуть із розрахунку 20 грн/міс. на пацієнта. Після інтеграції в медичну реформу ця сума виросте у середньому до 37 грн/міс на одну особу – у залежності від віку пацієнта.

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.