неділя 11 квітня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
23.07.2020

Світлана Климович: “Мова – це моя незалежність! Я відчуваю себе незалежною тільки тоді, коли говорю українською!”

Студенти та викладачі Херсонського державногоуніверситету завжди відзначалися плідною науковою роботою. Вони ніколи незупиняються на досягнутому і вдало підкорюють нові вершини освітнього простору.Наші науковці продовжують дивувати своїми успіхами та перемогами. Завдякистаранням та нескінченній роботі таких людей Херсонському державномууніверситету є ким пишатися.

Світлана Климович, доцентка, з 2012 року до 1 липня 2020 – завідувачка кафедри української мови факультету української філології та журналістики ХДУ, вважає, що кожен свідомий громадянин повинен володіти державною мовою (навіть якщо рідною йому є російська, болгарська, вірменська або інша мова національних меншин) і поважати її, адже від цього залежить майбутнє всієї нації.

«Мовна ситуація Півдня Українисклалася історично. І для того щоб її змінити, треба, кожному мешканцеві цієїчастини держави свідомо захотіти говорити українською і пишатися тим, що вінтут народився,» – прокоментувала Світлана Климович.

28 жовтня 2019 р. наказом ХДУстворено Лінгвістичний освітньо-науковий центр, ініціаторкою й керівницею якогостала Світлана Климович. Лінгвістичний освітньо-науковий центр – це об’єднаннявикладачів і студентів, які через наукову та громадську діяльність відстежуютьі аналізують мовну ситуацію в Україні та, зокрема, у південному регіоні,проводять просвітницькі заходи, мотивують населення спілкуватися державноюмовою та робити це високоякісно! У межах діяльності центру філологиняпідготувала й оприлюднила для спільноти університету «Методичні рекомендації щодовпровадження нової редакції “Українського правопису”  для учасників та учасниць освітнього процесуХДУ» (презентація), підготувала й записала 28 випусків рубрики “Вивчаймоукраїнську” на “Українському радіо: Херсон” зі СвітланоюКлимович.

«Лінгвістичнийосвітньо-науковий центр – це наша дитина. Ми зараз активно займаємось йогостановленням та розвитком,» – розповіла філологиня.

Цього навчального року доценткапровела колосальну роботу як в стінах університету, так і в рамкахдистанційного навчання. Вона брала активну участь у роботі вченої радифакультету та виконувала обов’язки помічника декана із забезпечення якостіосвіти.

Нові реалії роботи в умовахкарантину спонукали до здобуття нових знань, умінь і навичок переважноїбільшості професорського-викладацького складу ХДУ. Світлана Климович наплатформі KSU Online  разом з викладачамиукраїнської мови розробила такі дистанційні курси: «Українська мова (запрофесійним спрямуванням)» для студентів І курсу різних спеціальностей (спільнозі Світланою Мартос та Оленою Карабутою); «Сучасна українська літературна мова(розділ «Морфологія»)» для студентів ІІ курсу (спільно зі Світланою Мартос);«Сучасна українська літературна мова (розділ «Лексикологія. Фразеологія.Морфеміка. Словотвір»)» для студентів І курсу та «Практикум з української мови»для студентів І курсу.

Світлана Климович спільно зколегами факультету української й іноземної філології та журналістики єучасником проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”, щовиконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) запідтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерствомосвіти і науки України та Академією Української преси.

 «Звісно, карантин дуже вплинув на людейемоційно. Але, щоб наші студенти могли повноцінно навчатися, ми активнопрацюємо над створенням комфортних умов для дистанційного й змішаногонавчання,» – розповіла викладачка.

Цьогоріч спільно з колегаминадруковано «Контрольні роботи з сучасної української літературної мови длястудентів спеціальності 014 Середня освіта (українська мова і література)заочної (дистанційної) форми навчання» (у співавторстві зі Світланою Мартос таОленою Карабутою); розроблено (у співавторстві з Володимиром Олексенком,Оленою  Карабутою та Світланою Мартос)навчальну програму нормативної дисципліни «Українська мова (за професійнимспрямуванням)» підготовки студентів СВО «бакалавр» усіх спеціальностей;самостійно підготовлено навчальну програму нормативної дисципліни«Орфографічний практикум» підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «бакалавр»спеціальності 035. Філологія (Українська мова та література) та програмустажування науково-педагогічних працівників на базі Херсонського державногоуніверситету «Лінгвістичні та соціальні аспекти правописних дискусій» (30 год.).

Важливою складовою діяльностібудь-якого викладача є організаційно-методична робота. Світлана Климович бралаучасть у підготовці і проведенні ІІ Всеукраїнської студентськоїнауково-практичної конференції «Пріоритетні напрями філологічних досліджень» (24-25жовтня 2019 року), була науковим консультантом ІІІ етапу ХХХІV Всеукраїнськоїучнівської олімпіади з української мови та літератури, головою журі міського таобласного етапу ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені ПетраЯцика. Як член робочої групи і фактичний виконавець обов’язків гарантаздійснювала безпосередню підготовку й проведення дистанційної акредитації ОППСередня освіта (Українська мова і література) за першим рівнем вищої освіти.

Спільно з колегами доценткапровела кілька заходів, спрямованих на розвиток української мови. 09 жовтня2019 проведено Наукову студентську конференцію «Морфолого-синтаксична концепціявиділення частин мови» (науковий доробок І.Р. Вихованця) для студентів ІІІ курсу (спільно з Оленою Карабутою). 24жовтня 2019 року у межах ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичноїконференції «Пріоритетні напрями філологічних досліджень» відбувся дискусійнийклуб «Українці: рідна й домінантна мова» (спільно з Світланою Мартос). 20лютого 2020 року до Міжнародного дня рідної мови майбутні філологи провелираптівку та анкетування студентів, викладачів, співробітників ХДУ, результатиякого оприлюднено на сторінці Лінгвістичного освітньо-наукового центру (спільноз Світланою Мартос). 21 лютого 2020 року стала учасницею круглого столу «Чипотрібне на Півдні України формування української ідентичності?»,організованого Херсонським відділенням ВГО «Союз українок».

16 липня Світлана Климовичстала учасницею всеукраїнської акції «Руки геть від мови!» в Києві.

«Дуже атмосферно булошістнадцятого на «мовному майдані», який відбувався біля стін ВерховноїРади.  Я себе відчувала в своїй стихії.Мала можливість поспілкуватися з уповноваженим із захисту державної мовиТарасом Кременем, колишнім головою Українського інституту національної пам’ятіВолодимиром В’ятровичем щодо мовної ситуації на Півдні України й дотриманняЗакону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».Для мене було важливо розуміти, що питання мови є важливим для багатьох українців.Я досі під враженням. Щоб там не казали, якщо людина свідомо захищає мову, тоце вона робить передусім для себе й для майбутнього своїх дітей,» –прокоментувала Світлана Климович.

Автор світлини: Ранок UA:Херсон 21 лют. 2020 р.

Автор: Пресцентр ХДУ

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.