середа 21 жовтня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
14.02.2016

Так просто тривати вже не може! (До другої річниці розстрілів на Майдані!)

  Останнім часом все більше і гучніше звучить питання: «Люди, що коїться?».

Це питання стосується всього нашого сьогоднішнього,

так званого, «життя».

А звучить це питання тому, що терпець увірвався!!! 

              Эдвард Мунк «Крик». 

       крикУ 2013 році і на початку 2014-о люди не боялись стояти на Майдані, навіть знаючи, що можуть у мирний час загинути  за нормальне, людське життя, за процеси євроінтеграції. Потім розпочалась російсько-українська війна: пряма окупація Криму і опосередкована – Донбасу нашим «дружнім» сусідом.  З Кримом зрозуміло. В усі часи «доброзичливі» країни (як стерв’ятники), користуючись складними часами в житті  сусідніх держав, агресивно відгризали  шматки територій. З Донбасом же ситуація взагалі незрозуміла. Ясно, що і тут без Росії не обійшлось, вона виконувала прохання надати військову допомогу для реваншу і повернення Януковича з купкою збіглих олігархів – регіоналів. Путіну окупувати ще один регіон допомогли деякі українці. Плани збіглись!

І ось тут починаються таємниці, які тривають вже 2 роки. Спочатку швидке захоплення і окупація міст Донбасу. Хоча лунали пропозиції патріотів вибити відразу цю купку ополченців-зрадників, керованих російським спецназом. Їх було небагато, але наказу все не надходило. Після маршу великої колони днрівців зі Слов’янска до Горлівки взагалі розум відмовлявся вірити в цю нереальну фантастику. Ставало зрозуміліше, що триває війна -фарс, договірна війна. Між українськими державним злочинцями всіх рівнів з одного боку і днрівцями з Путіним – з іншого. І цей договорняк відбувається від простого міського чиновника до Президента і кабінету міністрів. Ми бачимо бізнес-інтереси на всіх рівнях і в усіх областях.  Окуповані райони отримують контрабандну продукцію, Президент «ніяк не може» продати свій завод на території Росії, йде неймовірне розкрадання коштів на всіх рівнях. Безлад з невизначеністю статусу територій Донбасу породжує хаос в державі. І крадуть тоді  всі, хто має відношення до бюджету, вже не соромлячись.

А цей безлад спонсує простий народ. Коли допомога була потрібна в 2013, 2014 і 2015 рр., – ми мовчки затягувули паски і допомагали хто чим міг. А підтримка людей через волонтерів була величезна.  Потім від нас відірвали ще по шмату зароблених грошей (1.5 % на армію, припинення виплат і надбавок бюджетникам, збільшення вартості комунальних послуг і товарів та інш.).  Всі відчули тяжкі часи і чекали наведення ладу.

Але і в 2016 році знов продовжується безлад, здирництво і розкрадання!!! І тут все голосніше і масовіше піднімається хвиля протесту. Панове! – ви так нічого і не зрозуміли? Ми не відчепимось, ми не будемо мовчати «в гінчірку», ми не будемо пошепки ставити одне одному запитання: «Що коїться?». Ми скоро прийдемо до вас в різні кабінети. Чекати залишилось недовго. І не треба казати, що наші вимоги тільки на руку окупантам, Путіну і проросійському населенню. Ми хочемо професійності, діалогу і відповідальності.

Але не все так погано. Народ зрозумів, що може впливати вже і на загальнодержавні процеси. Вже є приклади перемоги простих людей, правда, поодинокі. Нарешті сталися  прецеденти: у місті Кривий Ріг народ разом з представниками від Самопомочі домігся чесних перевиборів, 53-тя механізована бригада вперше відкрито виступила проти розкрадання і непрофесійності в армії.  В нашому місті розпочались процеси поступової проєвропейської  ходи. Потроху, дуже важко,  триває боротьба з традиціями пострадянського життя. І треба ж було так скластися, що перші 100 днів мерства Олескандра Яковлева (19 лютого) збіглись з другою річницею розстрілів на Майдані (18 – 19 лютого). Новому меру є про що сказати. Як новий стиль його правління відобразився на роботі комунальних служб, на формуванні нового бюджету, на відповідальності всіх гілок влади в нашому місті. Звіт «100 днів нового мера» буде представлений широкому загалові. Тоді всі скадовчани зрозуміють, що реформування йде знизу, і воно залежить від вас. Чекати результатів зверху ми вже не будемо, а просто буде перезавантаження!!!

Автор: Олена Дмитренко

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.