понеділок 13 липня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
21.06.2018

Українці не довіряють банкам своїх заощаджень. Чому?

В Україні за підтримки Проекту USAID “Трансормація фінансового сектору”дослідили рівень обізнаності українців про систему гарантування вкладів.

У жителів усіх регіонів України, крім окупованої АР Крим та непідконтрольних частин Донецької й Луганської областей, запитали, що знають вони про гарантії поверення вкладів у разі банкрутства банку, в якому вони тримають свої вклади, та яка роль у цьому процесі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як з’ясувалося, 52 відсотки опитаних практично нічого не знають про особливості системи гарантування вкладів.

У нашій країні нині функціонує 83 банки, які уклали угоди із Фондом  гарантування вкладів фізичних осіб. Є ще один  – Ощадбанк, – який такої угоди не уклав.

Протягом 2012 – 2017 років в Україні відбувся масовий банкопад: 96 банків збанкрутували. Один із цих банків продано державі, інший придбав інвестор. Питанням поверення коштів вкладникам займався і займається наразі саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Коли у Фонді проаналізували, чому ж власне настав фінансовий крах цих установ, то дійшли висновку, що кошти банально розкрадалися:

 

“Масштаби розкрадання коштів фантастичні”, – поділився підсумками аудиту Андрій Оленчик, заступник  директора – розпорядника ФГВФО 21 червня п.р. на “круглому столі”, що пройшов в Одесі для журналістів Одеської, Херсонської, Миколаївської, вінницької та Кропивницької областей.

Але вкладники хочуть отримати свої вклади, і це забезпечує саме Фонд гарантування вкладів.

Однак є кілька але. Перш за все Фонд повертає не всі вклади, а лише збанкрутілих банків. Якщо банкрутом стає, скажімо, кредитна спілка абощо, тоді сподіватися на допомогу Фонду марно, бо закони України захищають саме банківські вклади.

Далі. Фонд повертає не всі суми,  а не більше 200 тисяч гривень. Якщо ж у банку відкрили депозит в умовних одиницях, гроші Фонд повертає все одно у гривнях із розрахунку не більше ніж все тих  же  200 тисяч гривень.

Це, власне, і є відповідь на запитання, чому ж українці не поспішають нести гроші у банки. По-перше, у багатьох українців немає грошей для відкриття депозитних рахунків. По-друге, вони не впевнені, що у разі банкрутства банку вони отримають свої вклади назад.

Підводних каменів у банківській сфері чимало. Але, як і скрізь, потрібно подолати корупцію на державному рівніа. А самим банкам – навчитися будувати партнерські стосунки із вкладниками.

35849047_1718526528254556_7416879272846950400_o

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.