четвер 4 червня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
08.05.2019

В Україні запроваджені нові онлайн сервіси веб-порталу Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України запровадив нові онлайн сервіси порталу електронних послуг.
Онлайн сервіси допоможуть встановити більш ефективну взаємодію між фондом і громадянами України.

Про це повідомили на прес-конференції в Одесі. Спікери – заступник Голови правління Пенсійного фонду Владислав Машкін та начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України в Одеській області Ірина Чернявська – продемонстрували журналістам алгоритм роботи з новими сервісами та відповіли на запитання.

Для кого корисний цей сервіс? Для пенсіонерів, застрахованих осіб, страхувальників та всіх, хто слідкує за нарахуванням пенсій.

За допомогою веб-порталу можна:

  • Налаштувати й отримувати безкоштовні СМС, які будуть інформувати про призначення чи перерахунок пенсії, сплату страхових внесків роботодавцем тощо.
  • Отримати довідки про розмір сплачених внесків, довідку про розмір пенсії і т.д. Довідки містять в собі QR-коди, які підтверджують їх достовірність.
  • Слідкувати за своїм робочим стажем та щомісячними відрахуваннями роботодавця через кабінет страхувальника.

Для користування сервісом необхідно створити особистий кабінет страхувальника. Через нього можна перевірити інформацію про подання звітності, стосовно сплати підприємством єдиного соціального внеску або про розрахунок виплат за час тимчасової непрацездатності працівника.

Пенсіонери за допомогою СМС-повідомлень зможуть дізнатися про результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком пенсії, про припинення її виплати тощо. Застраховані особи – про сплату або несплату єдиного внеску роботодавцем.

Кожен громадянин України може стати користувачем порталу електронних послуг. Для онлайн реєстрації  необхідно мати особистий цифровий підпис. Отримати його можна в акредитованому центрі сертифікації ключів.

У Херсонській області станом на квітень 2019 року на веб-порталі
зареєструвалася 81 тисяча осіб, з них – 40% пенсіонери.

Автор: Маргарита М'ясоєдова

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.