п'ятниця 25 вересня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
24.04.2019

Великодні свята – час для єднання віруючих України

2000 років християнський світ святкує  прадавнє і найбільш важливе свято.

За цей довгий період світова релігія здолала довгий шлях становлення. Сталося ряд ключових подій, внаслідок чого в різних регіонах Європи – колисці християнства – склалися релігійні традиції, що зумовили формування окремих християнських течій: як великих (православ’я, католицизм, протестантизм), так і відносно невеликих (Свідки Єгови, Мормони і ін.). Кожна з них за власними канонами відзначає основні християнські свята і проводить богослужіння.

Декілька віків тому клерикальні відмінності сприймалися більшістю людей непримиренно. У Західній Європі бушували релігійні війни, що завели половину континенту в хаос на десятиліття, забрали життя багатьох добрих християн, не кажучи вже про досить сумнівну з точки зору моралі діяльність такого інституту, як інквізиція.

У Східній Європі до бойових дій через різницю у віровченнях не дійшло, але стосунки між деякими слов’янськими народами саме через цей чинник довгий час були ворожими і натягнутими.

Новітній час у світовій історії вніс свої корективи в життя мільярдів вірян. Церква була відокремлена від держави, найбільш сильні протистояння всередині християнського світу зникли, а міжкофесійний розбрат навіть переслідується законом, аж до кримінальної відповідальності (ст. 161 КК України).

Сьогодні ми нарешті можемо спокійно зосередитися на основних позитивних християнських догмах і згадати, що церква здатна грати величезну творчу роль у збереженні найбагатшої історичної і культурної спадщини, відродженні нескороминущих моральних цінностей українського народу. Їй під силу невпинно піклуватися про громадське єднання, зміцнення інституту сім’ї, виховання підростаючого поколінняву дусі патріотизму, створювати умови для вирішення насущних соціальних проблем.

Від християнських конфесій України вимагається не так і багато – бажання жити в злагоді й толерантність.

У зв’язку з цим перед Великоднем, що настає, і православним, і католикам, і представникам інших течій варто згадати, що українці – єдиний народ, і зміцнення міжнаціональної і міжрелігійної згоди в країні – не лише бажання великих політичних фігур, але, по суті, борг кожного вірянина. Час розбрату і ворожнечі пройшов, настала година єднання.

Зі святом, що настає, Вас, брати-християни.

Автор: Андрій Єременко

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.