четвер 21 лютого 2019р.
Інтернет-газета Херсонської області
05.03.2018

Відносини України з ЄС: дивлячись ширше

27 лютого делегація Європейського Парламенту до Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС і Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі провели третю зустріч платформи для обміну думками між аналітичними центрами «UkraineLab».

Депутати Європарламенту, експерти та чимало посадовців і представників громадських організацій з ЄС, США та Канади обговорили шляхи подальшої співпраці.

Після зустрічі голова делегації Даріуш Росаті (Європейська народна партія, Польща) зазначив: «Сьогоднішня зустріч показала, наскільки плідними є обговорення стратегічних питань залученими сторонами з різних сфер. Я вважаю, що сьогоднішня дискусія передусім має сприяти продовженню та навіть посиленню нашого політичного діалогу з українськими партнерами. Також вона має слугувати нашим подальшим крокам із покращення спроможностей українського парламенту із виконання раніше погоджених реформ і нагляду за впровадженням законодавства. Цього тижня Прем’єр-міністр та Голова українського парламенту презентуватимуть спільну «дорожню карту» імплементації Угоди про Асоціацію. Ми вітаємо цей крок. Він відповідає попереднім пропозиціям ЄС.

Україна має забезпечити впровадження погоджених реформ. Проте важливо також дивитись більш широко. Варто визначати галузі, в яких Україна може глибше інтегруватися з ЄС. Громадяни України мають відчути позитивні результати цих додаткових кроків. В деяких сферах Україна та ЄС можуть спільно розробити нові проекти: це може бути цифровий ринок або енергетика. Власний досвід України в цих сферах може стати в пригоді. Варто також повністю вивчити можливості в рамках нового зовнішнього інвестиційного плану ЄС. В наступні місяці ми без сумніву  розглянемо всі ці шляхи, зокрема й через призму трансатлантичних відносин.

Сьогоднішня зустріч показала, що майбутнє України пов’язане з Європою. В його основі – європейські прагнення. Європейський Парламент буде підтримувати наших східних партнерів в цих реформах. Їх, зрештою, проводять не для ЄС чи міжнародних організацій, а, насамперед, для громадян України».

Автор: Представництво Європейського Союзу в Україні

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.