субота 6 березня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
20.08.2014

Володимир Куріков: “Ми не комуністи, щоб за людей вирішувати, як їм жити”

DSC_4836

Коли у Києві 30 листопада жорстоко і не по-людськи, не по закону розігнали жменьку студентів, яких обурив фальшстарт Януковича в Євроінтеграцію, в Скадовську на Майдан вийшло всього семеро: Олена і Сергій Панькови, Юрій Бобилєв, Ігор Єрьоменко, Марія і Олександр Горяйнови, Валентин Меркуш. Був серед них і Володимир Куріков. Приватний підприємець з вищою інженерною освітою і завзятий мисливець, який не пожалів двох років на боротьбу з рейдерами, які хотіли прихватизувати мисливські угіддя в Скадовському районі.
Сьогодні Володимир Львович – сотник Скадовської народної самооборони і голова ради Майдану.
Запитую в нього:

– З якими вимогами вийшли на Скадовський Євромайдан?

– Вимоги загальновідомі. Вступ до Євросоюзу. Геть злочинну владу Януковича. Пізніше ми стали просто майданівцями. Тому що Європа дуже спокійно спостерігала за тим, як винищували українську націю в громадянську війну 20 століття, у 33-у році голодом, і тепер, під час російської агресії, не поспішає із санкціями. Вони обіцяють пообіцяти Росії ввести серйозні санкції.

– Вас переслідували у дні Євромайдану? Відчували на собі якийсь тиск?
– Спостерігали. Фотографували. Ніхто нікуди не викликав, бесід не проводив. Прес на мене був, коли воювали за мисливські угіддя. І на розмови запрошували, і погрожували.

– Коли виникла ідея самооборони?

– З перших днів, як у Києві почали застосовувати проти майданівців вогнепальну зброю. Тоді почалася активність людей, на скадовський Майдан почало приходити дедалі більше небайдужих. Дехто відсіявся, бо чекав радикальних дій.

– Наприклад?

– Наприклад, повалення пам’ятника Леніну. Декому не подобається, що ми не такі радикальні. Але, вважаю, саме завдяки цьому у нашому місті спокійно, немає відкритого протистояння між людьми різних поглядів, різних ідеологій. Я би назвав Скадовськ маленьким Севастополем. Якщо туди доживати віку приїжджали партійні та військові бонзи, то до Скадовська – рангом поменше, але з таким самим світоглядом. Усе краще, в тому числі й молодість, у них лишилась в Радянському Союзі. Вони чіпляються за те минуле.

– І що їм до того, що українців морили голодом, виселяли до Сибіру, розстрілювати як ворогів народу…

– Складне місто Скадовськ. Але коли долали (не сам, а в гурті побратимів. Нас, мисливців, близько 900 осіб) судову тяганину з мисливськими угіддями, зрозумів одну річ. Навіть ті, хто нехтує законом, хочуть, щоби до них ставилися у відповідності до закону. Ми не маємо права використовувати методи чиновників Януковича. Нам не подобалося, коли Партія регіонів ламала людей через коліно. Ми будуємо зовсім іншу державу.

– Яка ваша особиста думка – потрібно зносити пам’ятник Леніну чи – нехай стоїть?

– Його потрібно демонтувати цивілізованим способом. Якщо він аж настільки дорогий комуністам, нехай його викуплять… по ціні металобрухту, поставлять десь і моляться на нього. Нормальній людині зрозуміло, що то за постать.
Але ми не комуністи, щоб за людей вирішувати, як їм жити. У четвер (21 серпня п.р. – прим. авт.) відбудеться перше судове засідання на бездіяльність органів місцевої влади по невиконанню Указу Президента України про демонтаж пам’ятників тоталітарного минулого.

– Ви очолюєте Скадовську самооборону. За якими критеріями проводите відбір?

– Відбір проводимо за результатами співбесіди. Вік чоловіків – від 20 до 65. Відсотків 25 згодом відсіялося. Не через боягузтво. Ті люди теж патріотично налаштовані, однак вони вважають, що ми маємо бути, повторюсь, більш радикальними. Дотримуватися букви закону мене знову-таки навчила дворічна тяганина із рейдерами від влади, які хотіли захопити мисливські угіддя. Хоча інколи хочеться вчинити, як покійний Саша Бєлий (Музичко). Не маємо права.

– Депутати є серед самооборонівців?

– Є депутати міської ради, їх уже названо, вони були першими євромайданівцями, до інших, у тому числі й депутатів районної ради, навіть не зверталися. Минулий досвід підказує – не варто. Патріоти самі знаходять нас. Приємно, що почали записуватися люди з сіл. Одного ми вже прийняли до самооборони, два – кандидати. Хочу розкрити важливу таємницю скептикам: у нас ніхто нікому не платить. Бо такі чутки ходять. Ми урочисто приймаємо до лав самооборони. Бійці складають присягу, цілують прапор, відслужується молебен по загиблих героях України. Вручають посвідчення.

– Що чекає Україну?

– Якщо Верховна Рада прийме кардинальні зміни у Закон про вибори, відбудуться болючі, наголошую, реформи в правоохоронних органах, судовій системі, прокуратурі, – щоби ми самі обирали собі суддів і прокурорів, відбудеться розділення муніципальної міліції і кримінальної поліції, у владу прийдуть люди, що мають совість, честь, їм болить за Україну, все буде добре. Народ чекає від Порошенка змін.

– Як ви думаєте, коли закінчиться АТО?

– АТО скінчилося. Йде повномасштабна війна.

– Ви за введення в Україні воєнного стану?

– Так. Терористи ховають на звільнених територіях зброю, знову хочуть розв’язати там бійню. Українська армія потребує високоточної зброї, яка є у противника, яку забрали у нас Кравчук, Кучма, Ющенко і Янукович. Під які гарантії віддавав Кравчук ядерну зброю? Під папірці, нічого не варті? Я пам’ятаю сльози колишнього військового, дорослого мужчини із зірками на погонах, який проводив екскурсію у музеї ракетних військ, що в Голованівському районі Кіровоградської області. Він розповідав, як демонтували ракети, і плакав. Лишили Україну з голим задом.

Автор: Вікторія Сенько

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.