вівторок 4 серпня 2020р.
Інтернет-газета Херсонської області
01.06.2015

Як подолати корупцію

Там, в Америці, нас запросили на гостини до приватного озера вартістю у два з половиною мільйони долярів, звичайно.

Його власником виявилося літнє подружжя. Дружина – журналіст, чоловік – військовий. Він представляв свою країну на Сході. Вони виховали трьох дітей, доньку й двох синів, причому один із них – прийомний. Пані покинула свою професійну діяльність і присвятила своє життя вихованню цьому нерідному хлопчику. Родина, достойна поваги.

Та суть не в тім. Ця родина за своє життя заробила на озеро. І, мабуть, це не останні гроші, бо господарі розповіли нам про мрію збудувати навколо озера будинки собі і своїм дітям. Ось так, не багато і не мало.

Тепер давайте подивимося, що можуть собі дозволити наші пенсіонери. Може, купити якесь озерце в лісі? Чи поїхати за кордон, в Європу?

На жаль, ні.

Ті, хто чесно працював на державу, не мають нічого, крім 30-40-річного стажу й купи болячок. Ну, ще Почесні грамоти.

Ось ведуть розмову про те, що правоохоронним органам після реформування піднімуть зарплату у 6-8 разів. Але чим гірше працюють лікарі, педагогічні працівники?  Державні службовці?

Низькі зарплати стимулюють вигадування корупційних схем і таємне вилучення з бюджету грошей, які, як думають  чиновники, їм держава “винна” за їхню працю.  Пригадується бородатий анекдот про те, як в СРСР якийсь добродій влаштовувався на промтоварну базу комірником. Йому кажуть: “Правда, зарплата дуже маленька”, – на що той здивовано відповідає: “О, ще й зарплату платитимуть?”

Людина, яка працює, повинна багато заробляти. Іншого стимулу для викладення на всі стовідсотків на роботі не існує.

Трохи ідеалістично. Але моральність в суспільстві іншим способом не виховати. Ми ж, зрештою, не самогубці. Як говорила Скарлет О’Хара: “Я більше ніколи не буду голодувати. Вкраду…” – і далі за текстом.

“Віднесені вітром” бачило відсотків 80 дорослого населення України.

 

 

 

Автор: Скадовська Палітра