субота 20 жовтня 2018р.
Інтернет-газета Херсонської області
23.10.2017

Медіація як ненасильницький метод вирішення конфліктів

У наш непростий час все більше тривожить проблема насильства над дітьми.   Це проявляється в різних формах серед школярів,  найчастіше як побиття, образи, копняки, бойкот, запотиличники, псування майна іншої особи, використання образливих прізвиськ тощо. Часто використання дисциплінарних методів розв’язання  міжособових конфліктів у школах є малоефективним. Тому в українських школах активно запроваджується медіація як ненасильницький метод вирішення конфліктів.

До цього процесу долучилася Громадська спілка «Мережа правового розвитку», члени якої популяризують та запроваджують медіацію у школах-партнерах громадських організацій.  На сьогодні  шкільні служби порозуміння (далі ШСП – авт.) запрацювали у 16 навчальних закладах Херсонської, Харківської, Вінницької та Волинської областей.

Не стоїть осторонь і Скадовський район. Партнерами  Скадовського офісу  Громадської спілки «Мережа правового розвитку» ГО «Скадовщина – мій рідний край»  (керівник Шульгіна В.П.). є ОЗ СНВК «Академічна гімназія» (директор Соценко Г.О.)  та спеціалізована загальноосвітня середня школа «Академія творчості» (директор Смирнова Г.О.), де створені і працюють ШСП.

Ось і минулого тижня на базі ОЗ СНВК «Академічна гімназія» відбувся черговий тренінг з базових навичок шкільної медіації, в якому взяли участь не тільки  медіатори вищезазначених навчальних закладів, а й представники Дворічанської ЗОСШ Харківської області, м. Ковеля та Білозерського району Херсонської області.

Тренінг проводила тренер-фасилітатор Інституту Миру і Порозуміння Коваль Єлизавета.  Учасники відмітили високий рівень професіоналізму представника інституту, готові самі організовувати подібні заходи, вчити інших учнів як уникати конфліктні ситуації або вирішувати їх ненасильницьким шляхом. За результатами успішного закінчення курсу сертифікати отримали всі слухачі. Тепер в Скадовському районі є свої  шість сертифікованих тренерів зі шкільної медіації.

22549569_1572448786131661_5796754020573406516_n

Ми стоїмо на тому, аби розвивати шкільні служби порозуміння і в інших навчальних закладах, тому запрошуємо до співпраці.

Не було б комфортно працювати без тих, хто створив чудові умови для навчання. Висловлюємо подяку директору ОЗ СНВК «Академічна гімназія» Соценко Г.О. та директору ПП Клочко І. А.

 

Автор: Координатор ШСП  Зикова Н.М.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.