понеділок 18 грудня 2017р.
Інтернет-газета Херсонської області
30.06.2017

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про права працівника на «декретному» місці

На запитання відповідає юрист мережі  Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО.  «В трудовому колективі редакції є працівник, прийнятий на місце особи, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи має право цей працівник на участь у реформуванні і засновництві в підприємстві, в яке буде перетворена редакція?»

–  Відповідно до статті 252¹ Кодексу Законів про працю «Трудовий колектив підприємства утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством».  Аналогічно виглядає і частина 8 статті 65 Господарського кодексу України – «Трудовий колектив підприємства становлять  усі  громадяни, які  своєю  працею  беруть  участь  у  його  діяльності  на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові  відносини  працівника  з  підприємством.  Повноваження трудового колективу щодо його участі  в  управлінні  підприємством встановлюються   статутом   або   іншими  установчими  документами відповідно  до вимог цього Кодексу,  законодавства про окремі види підприємств, закону про трудові колективи». Ніяких виключень стосовно працівника, прийнятого на строковий трудовий договір, визначення трудового колективу не містить, він є таким же працівником, як і будь-який інший.

При перетворенні комунального підприємства у новий суб’єкт господарювання, де засновниками будуть члени трудового колективу редакції, при розподілі часток в статутному капіталі новоствореного підприємства, можна враховувати трудовий вклад кожного з засновників. Частина 2 статті 8 Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” передбачає, що «Розподіл часток майна між засновниками (співзасновниками) суб’єкта господарювання здійснюється за рішенням загальних зборів суб’єкта господарювання з урахуванням балансової вартості майна». Розподіл часток в статутному капіталі підприємства здійснюється за взаємною згодою засновників, а якщо згоду не досягнуто, то за аналогією можна скористатися методиками обчислення розміру індивідуальних майнових паїв, визначення трудового внеску членів трудового колективу:

– «Методика  визначення трудових внесків членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих» затверджена наказом Міністерства аграрної політики України 21.06.2005  N 274, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 серпня 2005 р. за N 854/11134;

– «Методика  обчислення розмірів індивідуальних майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих» затверджена наказом Міністерства аграрної політики України 07.06.2005  N 252, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 серпня 2005 р. за N 853/11133. Ці методики розроблені для  визначення  розмірів  майнових паїв і можуть бути застосовані для визначення часток в майні реформованого підприємства.

 Консультації надаються в рамках співпраці між Інститутом розвитку регіональної преси та ГО Тернопільський прес-клуб як частина виконання проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Запитання можна попередньо надсилати за такою електронною адресою – akardynal@ukr.net

Автор: Херсонський прес-клуб

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.