неділя 11 квітня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
24.12.2017

Зміни єднають серця

«Я тільки не знаю, чому це зветься політикою. Політика, строго з грецької, це мистецтво керувати державою. Натомість тільки й чуєш: «політика – це мистецтво компромісів», «політика – це брудна справа», «бардак», «дерибан» і т. д. По-моєму, тут уже потрібні не політологи, а політпатологи», – «Записки українського самашедшого» раптом зринули з пам’яті, коли я вчергове за день переглядала стрічку новин.  Новин 2017 року. А, в принципі, і 2016, і 2015, і [вставити необхідне] року.

І знову це відчуття déjà vu. Таке враження, неначе в цій країні існує інформаційний центр, який із року в рік запрограмований на видачу одних і тих самих вихідних даних.

Наново спостерігаю апатію, депресію і перманентну розумову активність оточуючих над питаннями «чому знову?» і «що далі?», бачу їх безрадісні очі та вловлюю їх стан, коли від зіткнення з реальністю зникає дар мови, все всередині стискається настільки, що й дихати важко.

А в цей час політики із грифом «псевдо» різних рівнів і різних партій ніяк не дочекаються, коли ж народ остаточно поховає свою віру-надію, цілковито розчарується, коли вже нарешті кожен наміцно закриється в своєму світі, де тріумфує лише одне питання – «як же прогодувати сім’ю?», а на інше зовсім немає часу.

Дарма сподіваються. Бо зміни невідворотні. Бо спільне відчуття необхідності змін форсованими темпами єднає серця.

Наше спасіння – у гуртуванні, у творенні своєрідних портативних Майданів по всій країні, у щоденній злагодженій боротьбі за спільну мету у місті чи селі. Бо забули, забули любі друзі якими відчайдушними можуть бути українці, коли їх надміру рясно огортають у шати кричущої несправедливості!

Але не здаватися. Але не схиляти чоло. І ДІЯТИ. Не лишень пальцами по клавіатурі, а й маленькими звитягами кожного на своєму місці. Це і є «суперформула» всіх великих перемог.

В іншому випадку – повторний етап української історії.

Déjà vu.

А, може, вже досить?

Автор: Олена Вовк

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.