четвер 2 грудня 2021р.
Інтернет-газета Херсонської області
27.11.2019

“Золоте багно” Микола Бута – роман про героя нашого часу

Сатиричний роман нашого земляка Миколи Бута “Золоте багно” викликає щире захоплення й подив. Його варто прочитати, тим паче, написана книга свіжо, весело, саркастично, розумно й іронічно.

Автор роману. Фото із Facebook

Спочатку я ловила себе на думці, ніби автор піддається впливові братів Стругацьких, трохи згодом – Войновичу або й Достоєвському. Але згодом полишила спроби шукати аналогії. Тому що це цілком оригінальний твір, зі своїм сюжетом, філософією та героями. Чудовий роман, який пробуджує свідомість і змушує розмірковувати про сенс людського життя.

Мабуть, книгу згодом розберуть на цитати. Ось одна з них: “Кажуть, дорога до пекла вимощена добрими намірами. Так кажуть ті, хто ніколи не їздив по трасі Київ – Одеса. Інакше б вони точно знали, що дорога до пекла вимощена Укравтодором”.

Не хочеться переповідати колінця сюжету, не буду красти в тих, хто хоче прочитати книгу, блаженство першовідкривача, обмежусь суб’єктивними враженнями.

Кожна епоха має свого героя. Початок ХХІ століття – не виняток. І якщо ви думаєте, ніби епоха глобальної комп’ютеризації народжує самих геніїв, – помиляєтесь. Будь-які часи народжують і героїв, і геніїв, а також велике НІЩО, утім, надзвичайно симпатичне. У романі викладена історія симпатичного НІЩО. На жаль, таке НІЩО часто-густо зустрічається в повсякденні, і що з цим робити – невідомо. Як і те, як не ступити на шлях НІЩО.

У пошуках щастя, яке, на думку героя, полягає у великій дармовій торбі з грошима, він мандрує Україною, знайомиться із фальшивими геями, одіозними діячами місцевого розливу, займається лже-політикою і навіть жебрацтвом.
Утім, автор дає шанс своєму героєві на вчинок, і той ним користується – рятує людину від жахливої смерті.

Але доля жартує з героєм. Коли він дістається омріяного мішка з грішми й ось-ось торкнеться його, знаходиться непереборна перешкода, що нівелює захоплення багатством, робить його непотрібним.

P. S. До речі, цей роман є в районній бібліотеці.

Обкладинка роману.
Автор: Вікторія Сенько
Fufil
Опубліковано 28 листопада 2019 (05:43)

Від імені громади дякую вам пані Вікторія,що ви так піклуєтесь про нас сірих і убогих ! Але сучасній людині немає часу читати книжки або журнали,треба працювати а коли вільний, шукати роботу.Друге діло школярі та студенти,вони обов*язково скористаються вашою порадою і прочитають рекомендований роман.

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення

Ви маєте ввійти щоб залишити коментарій.